Бразилия е на финал на Копа Америка след 2:0 над Аржентина

Снощи Бразилия победи Аржентина в директен сблъсък, който определи един от двамата финалисти в Копа Америка. Бразилците победиха с 2:0, като голове отбелязаха Габриел Хесус (19-та минута) и Роберто Фирмино (71-а минута).
 Играчите на Аржентина могат да се утешат с факта, че това бе един от най-добрите мачове на отбора от години насам. Аржентинците отправиха цели 14 удара към вратата на съперника, но до гол така и не се стигна. Съдийството не бе на добро ниво и редица спорни решения бяха дадени в полза на Бразилия. Цели пет футболисти на Аржентина получиха жълти картони, а след края на двубоя Лео Меси нападна главния рефер.
 Така бразилците ще играят финал за златото от турнира, който не се печелели от 2007г. Техен опонент ще един между отборите на Чили и Перу, които ще спорят за място във финала утре сутрин в 03:30 ч.

Гласували: 1, рейтинг: 5.0