Славия обра точките и аплодисментите в Стара Загора

Славия победи като гост с 2:1 отбора на Берое и вече е в топ 6 на първенството. Точни за белите бяха Георги Йомов в  50-та минута и Галин Иванов в 75-тата. За домакините единственото попадение беше дело на Иван Минчев в 68-та минута на срещата.

Всичко по-интересно на стадиона под Аязмото се случи след последния съдийски сигнал на рефера Радослав Гидженов. Феновете на старозагорци недочакаха края на срещата, за да започнат скандиранията за оставка, насочени към Александър Томаш и неговия екип. Около 30-на от феновете чакаха над част старши-треньора на Берое пред стадиона, за да му поискат обяснение за слабата игра на водения от него отбор. Пред тях застанаха неговият помощник Косьо Мирчев и спортният директор на клуба Валентин Грудев. Тълпата настоя пред Грудев да поиска оставките на Томаш и помощниците му. В противен случай заплашиха, да не допуснат треньорския щаб до насрочената за утре сутришна тренировка на отбора. Малко преди феновете да напуснат стаиона, покрай тях мина автобусът на Славия, който потегляше към столицата. Ядосаните феновете на заралии го спряха и изпратиха с аплодисменти противниците на своите любимци в днешния ден. Играчите на Загорчич отвърнаха със същия жест на противниковата агитка.

Така след изиграването на всички срещи от 13-я кръг от efbet Лига Славия измести Берое и вече е 6-ти с 19 точки, докато играчите на Томаш са 7-ми с 18.

В следващия 14-ти кръг съставът на Берое приема Ботев Враца във вторник, а белите гостуват на Витоша.

Гласували: 0, рейтинг: 0