Ювентус победи Наполи в зрелище със 7 гола

Отборите на Ювентус и Наполи направиха истинско зрелище в първия дерби-мач от втория кръг в Серия А. "Бианконерите" спечелиха драматично с 4:3, като в даден момент от срещата водиха с 3:0, но допуснаха да бъдат изравнени. Те все пак стигнаха до успеха в добавеното време след автогол на Калиду Кулибали.
Ювентус започна по-активно мача, но Наполи контра-атакуваше опасно. При един ъглов удар пред вратата на Войчех Шчесни, домакините успяха да откраднат топката и да направят светкавична атака, в която Дългъс Коща пробяга над 60 метра с кълбото в крака, след което намери непокрития Данило в наказателното поле на южняците. Кариоката, който тъкмо бе влязъл като смяна на мястото на контузения Матия Де Шилио, отбеляза с първото си докосване в мача. Минутата бе едва 16-та. Попадението смути гостите и Юве стигна до втори гол 270 секунди по-късно. Негов автор бе Гонзало Игуаин, който овладя в наказателното поле, залъга защитник и отблизо разстреля Алекс Мерет за 2:0. При този резултат завърши първото полувреме.
След подновяването на играта нищо не се промени и "старата госпожа" бе по-опасният отбор на терена. В 62-ата минута неуловимият в тази среща Дългъс Коща нахлу отляво в наказателното поле и с точен пас намери непокрития на точката за изпълнение на дузпа Кристиано Роналдо. Петкратният носител на Златната топка стреля точно за 3:0. И тъкмо когато всички помислиха, че Ювентус ще спечели безпроблемно, Наполи върна един гол. Негов автор бе новото попълнение Костас Манолас, който се възползва от центриране от фаул на Марио Руи и отбеляза с глава. 120 секунди по-късно гостите организираха мълниеносна контра-атака, при която Зиелински надбяга Бонучи по лявото крило и с точно подаване намери друга нова придобивка - Ървинг Лозано, който, оставен непокрит в наказателното поле, отблизо намали на 2:3. Минутата бе едва 68-ма и момчетата на Карло Анчелоти започнаха да вярват, че могат да вземат нещо от този мач.
В 80-ата минута Наполи получи правото да изпълнява пряк свободен удар в непосредствена близост до наказателното поле на Юве. Този път Кайехон центрира и друг нов - Джовани Ди Лоренцо, засече във вратата Шчесни за 3:3. В този момент домакините се сетиха, че могат да атакуват. До края на мача те опитаха по всякакъв начин да отбележат, но при удар на Коща гредата ги спря. Когато двубоят си отиваше към равенство, центриране от пряк свободен удар завърши с автогол в мрежата на Алекс Мерет. Бранителят Калиду Кулибали, необезпокояван от никого, заби топката в собствената си врата при опита си да изчисти.
До края нямаше много време за гостите да реагират и те загубиха драматично с 3:4 този мач. Припомняме, че в първия мач на Наполи за сезона, резулатът отново бе такъв, но тогава южняците спечелиха като гост на Фиорентина. За Юве пък това е втора поредна победа с един гол разлика, като преди седмица "бианконерите" сразиха Парма с 1:0.

Гласували: 3, рейтинг: 3.7

"Бодибилдърът" от Лече: От фермата на баща си до звезда в Калчото