Суарес потопи Уругвай, Перу ликува и е във финалната четворка

В мач от четвъртфиналите на Копа Америка в Бразилия се изправиха отборите на Уругвай и Перу. На стадион “Арена Фонте Нова” в Салвадор не бе излъчен победител в редовното време 0:0. При изпълненията на дузпи Суарес бе единственият пропуснал от бялата точка. По този начин Перу се класира за полуфинала срещу амбициозният Чили.

Двубоят започна по очакван начин. Уругвай бе отборът, който повече търсише гола още от първата минута. Луис Суарес и Едисон Кавани пропуснаха чисто голови положения, от които можеха да се представят по много по-добър начин. Системата ВАР влезна в употреба в три случая, като от всички те, голът бе в ущърб за Уругвай.

Перу не съумя да уцели точно вратата през целия мач, ала успя да прати нулевото реми в рулетката на дузпите. От 11-метровите изпълнения перуанците бяха безгрешни - пет от пет.

Луис Суарес се нагърби за първата дузпа за урусите, но тя бе несполучлива и следователно единствената пропусната за небесно-сините. Едисон Кавани, Стуани, Бентакур и Торейра бяха точни, но това не бе достатъчно. За Перу реализаторите бяха Гереро, Руидиас, Йотун, Адвонкула и Флорес. По този начин червено-белите си осигуриха мач с Чили във финалната четворка, където са още Бразилия и Аржентина

Гласували: 10, рейтинг: 4.9