Драма, дузпи и Челси на финал в Лига Европа

Челси се класира за финала в Лига Европа селд инфарктен сблъсък с Айнтрахт Франкфурт. Мачът завърши 1:1 и след общ резултат 2:2, мачът трябваше да се реши с дузпи, при които по-съобразителни се оказаха домакините и спечелиха след страхотни изяви на Кепа при 11-метровите удари.

Първата част започна със страхотно спасяване на Кепа, който успя да отрази удар от движение на Дани да Коста. Оливие Жиру в 23-тата и Давид Луис в 25-ата минута опитаха да стрелят към вратата, но ударите им бяха блокирани. Така се стигна до 28-ата минута , когато  Азар центрира към Рубен Лофтъс-Чийк , който преодоля Кевин Трап с брилянтен удар в долния десен ъгъл за 1:0.

В началото на втората част гостите потърсиха гола и Лука Йович изстреля отличен нисък удар към левия ъгъл, с което изравни резултата в мача и общия резултат стана 2:2. И двата отбора се опитаха да отбежат победен гол, но до сериозни голови не се стигаше.  В 78-ата минута Давиде Запакоста нанесе свиреп удар от границата на наказателното поле, но Кевин Трап реагира превъзходно и спаси. В 88-ата минута Жиру можеше да сложи точка на спора, но ударът му бе спасен от Трап.

Така се стигна до продължения. Първата възможност бе за Челси, Аспиликуета стреля с глава, но над вратата. Най-чистата възможност обаче, беше в сметката на гостите, Себастиан Алер насочи топката във вратата, но Давид Луис успя да изчисти от голлинията. Отново Алер в 105-ата минута стреля опасно, но право в тялото за защитник. Давиде Запакоста от Челси стреля силно в 115-ата минута, но Трап отново показа блестящ рекфлекс. В 117-ата минута гол на Челси бе отменен, заради нарушение в атака.

Ето, че мачът трябваше да се реши с 11-метрови удари! След 3 поредни вкарани дузпи, първият пропуск бе за Аспиликуета и гостите взеха преднина. Кепа обаче направи страхотно спасяване и след точен удар на Давид Луис всичко започна отначало след 8 изпълнени дузпи. Кепа спаси и следващата дузпа и след това Еден Азар изпрати сините на финала.

Там Челси ще се изправи срещу друг английски отбор, а именно Арсенал. Артилеристите победиха Валенсия с 4:2 на Местая и с общ резултат 7:3 подпечатаха визите за финала.

Гласували: 3, рейтинг: 3.7