Драма, дузпи и Локомотив продължава напред за Купата

Локомотив (Пловдив) се класира за полуфинал за купата на България, отстранявайки "Етър" като гост. Момчетата на Бруно Акрапович си осигуриха място сред най-добрите 4 след 120 минути и драма с дузпи.

Двата отбора представиха истинско зрелище с инфарктен завършек на стадиона във Велико Търново. „Болярите” първи поведоха в резултата в 73-тата минута след гол от дузпа на Стоянов, домакините можеха да открият головата си сметка 3 минути по-рано, но гредата спаси „смърфовете”. Локомотив се съвзе бързо и в 82-ата минута Димитър Илиев бе най-съобразителен в наказателното поле и изравни резултата. След две продължения по 15 минути се стигна и до драмата на дузпите. Етър на два пъти бе само на един точен удар от продължаване на ½ финалите, но в крайна сметка до успеха стигнаха пловдивчани след 7:6 и 20 изпълнени дузпи.

Гласували: 3, рейтинг: 5.0