Манчестър Сити излъга „лисиците” и докосва титлата

Maнчестър Сити победи Лестър с 1:0 в мач от предпоследния кръг на Висшата лига. Мачът мина под диктовката на "гражданите", но победния гол падна едва в 70-ата минута, след този мач Сити са само на победа от поредна титла на Англия.

Първата опасност в мача дойде в сметката на „гражданите” след като Фил Фодън нанесе добър удар в средата на вратата, но Каспер Шмайхел  направи блестящо спасяване! В 33-тата минута звездата на домакините Серхио Агуеро стреля с глава, но вратарят успя да отклони топката в гредата. Така въпреки превъзходството на Манчестър Сити резултатът се запази 0:0 на почивката.

Втората част започна със сериозен натиск на Сити, които трябваше задължително да потърсят победата за да си върнат 1-вото място в класирането. Първата чиста голова възможност дойде в 69-ата минута, когато Агуеро изстреля топката  към  долния ляв ъгъл, но Каспер Шмайхел внимаваше и спаси без затруднения. Само минута по-късно страхотен шут на Компани направи безпомощен стража на гостите за 1:0. До края на полувремето и двата отбора намалиха темпото, но в 87-ата минута след светкавична контраатака "лисиците" можеха да вгорчат живота на "гражданите", но Ихеначо среля встрани от вратата.

Така Манчестър Сити излезе на 1-вото място във Висшата лига само точка пред Ливърпул. До краят на сезона остава само един кръг, в който ще се реши кой ще бъде новият шампион на Англия.

Помогнете на мисията ни за достоверност на новините. Споделете тази статия във Facebook и посещавайте otzasada.com всеки ден!

Гласували: 4, рейтинг: 5.0