Слаба Аржентина на прага на отпадане от Копа Америка

Отборът на Аржентина демонстрира поредно трагично представяне и едва не загуби втората си среща от турнира Копа Америка срещу Парагвай. Късно снощи Лео Меси и компания стигнаха само до равенството, което прави победата им в последния кръг срещу Катар абсолютно задължителна.
Както подобава за мач между два латиноамерикански тима, срещата бе изпълнена с грубости и физически единоборства, а добрите положения пред двете врати липсваха. Трудно можеха да се видят повече от 2-3 точни паса преди някой да сгреши или преди съдията да спре играта. Така се стигна до 37-ата минута, в която плеймейкърът на парагвайците Мигел Алмирон проби отляво и върна топката към точката за изпълнение на дузпа. Там абсолютно непокрит бе оставен халфът Ричард Санчес, който с плътен удар по земя прати кълбото неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратаря Армани. 1:0 за Парагвай! Всички чакаха да видят отговора на Аржентина, но вместо това "гаучосите" можеха да останат с 10 човека. Армани бе излязъл далеч пред наказателното си поле за да пресече една дълга топка, но я овладя нескопосано и в опита си да изчисти изрита Федерико Сантандер през корема. Съдията Вилтон Сампайо от Бразилия обаче бе изненадващо благосклонен и декорира стража само в жълто. Това бе и последното действие през първата част.
Второто полувреме започна по същия начин - с накъсана игра и малко хубав футбол. Добра възможност се откри пред парагвайците, но те не успяха да преодолеят падналия на земята Армани и топката се отби в напречната греда, след което беше изчистена от притичал аржентински защитник. Противно на очакванията, "албиселесте" не можеха да организират нищо кой знае колко опасно. В 55-ата минута все пак те на свой ред уцелиха гредата чрез Анхел Ди Мария, който от близо не успя да намери мрежата, а вторият му опит бе брилянтно отразен от вратаря на Парагвай Роберто Фернандес. При ситуацията обаче, реферът видя игра с ръка, като прибегна дори до видеонаблюдение за да подсигури решението си, а то бе дузпа. Зад топката застана Лео Меси и хладнокръвно разстреля Фернандес за 1:1. След попадението Аржентина вдигна оборотите и започна да атакува по-опасно. Вместо да се стигне до пълен обрат обаче, Парагвай получи на свой ред правото да изпълни дузпа. Отаменди фаулира грубо Дерлис Гонзалес в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Направилият някога фурор с екипа на Базел Гонзалес застана зад топката, но ударът му бе слаб и бе отразен от вратаря Армани. Минутата бе едва 62-ра, така че до края на срещата имаше достатъчно време някой от двата тима да спечели, но това не стана. Добрите положения липсваха и логично Аржентина и Парагвай разделиха точките, извършвайки близо 40 нарушения за всичките 90 минути.

Така след изиграването на вторите срещи, Колумбия води с 6 точки след победа над Катар с 1:0 по-рано снощи, Парагвай е на второ място с 2 точки, а Катар и Аржентина са съответно трети и четвърти. Момчетата на Лео Скалони дори са последни, тъй като азиатският гост в турнира Катар има по-добра голова разлика.

Гласували: 1, рейтинг: 5.0