Катар: Прекратиха договора на топ играч, след като вкарва срещу националния им отбор

През 2002г. Юн-Хван Ан беше въвлечен в много интересна случка на национално и клубно ниво. След като вкарва златен гол в продълженията за домакините от Южна Корея и по този начин изпраща Италия у дома, той се оказва.....свободен агент! Лучано Гаучи, президент на клубния му отбор Перуджа, гордо заявява пред италианските медии, че кракът на Ан никога повече няма да стъпи в Перуджа. За някои от нас подобно нещо се случи и с Данчо Лечков през 1994г., когато той наказа германците и стана недолюбван в Хамбург, но немската тактичност никога няма да признае това.

19 години по-късно след световното в Япония и Южна Корея, същата съдба сполетя крилото на Qatar SC, Юсеф Белайли. В полуфинален мач за Арабската Купа, Алжир среща Катар, като води с 1:0 до края на мача. Тогава познатият на много от нас полски рефер Симон Марчинияк дава 7-минутно продължение, в което Мухамед Мунтари вкарва за 1:1 и праща мача в продължения. В 104-та минута Марчинияк дава дузпа за Алжир, която Белайли отбелязва и класира отбора си за финала срещу Тунис в събота. Уви, той изигра този мач като свободен агент, след като светкавично договорът му с Qatar SC бе прекратен. Иначе игралият в Алжир, Тунис, Франция и Саудитска Арабия Белайли записа нелош сезон в катарската лига със 17 гола в 25 мача. Е, явно недостатъчно, за да остане в клуба!

Гласували: 3, рейтинг: 5.0