Катар: Прекратиха договора на топ играч, след като вкарва срещу националния им отбор

През 2002г. Юн-Хван Ан беше въвлечен в много интересна случка на национално и клубно ниво. След като вкарва златен гол в продълженията за домакините от Южна Корея и по този начин изпраща Италия у дома, той се оказва.....свободен агент! Лучано Гаучи, президент на клубния му отбор Перуджа, гордо заявява пред италианските медии, че кракът на Ан никога повече няма да стъпи в Перуджа. За някои от нас подобно нещо се случи и с Данчо Лечков през 1994г., когато той наказа германците и стана недолюбван в Хамбург, но немската тактичност никога няма да признае това.

19 години по-късно след световното в Япония и Южна Корея, същата съдба сполетя крилото на Qatar SC, Юсеф Белайли. В полуфинален мач за Арабската Купа, Алжир среща Катар, като води с 1:0 до края на мача. Тогава познатият на много от нас полски рефер Симон Марчинияк дава 7-минутно продължение, в което Мухамед Мунтари вкарва за 1:1 и праща мача в продължения. В 104-та минута Марчинияк дава дузпа за Алжир, която Белайли отбелязва и класира отбора си за финала срещу Тунис в събота. Уви, той изигра този мач като свободен агент, след като светкавично договорът му с Qatar SC бе прекратен. Иначе игралият в Алжир, Тунис, Франция и Саудитска Арабия Белайли записа нелош сезон в катарската лига със 17 гола в 25 мача. Е, явно недостатъчно, за да остане в клуба!

Гласували: 3, рейтинг: 5.0

Португалия откри резултата срещу Уругвай (видео)
Нереално! Иран удари двете греди за 10 секунди (видео)
Ричарлисон вкара по "бразилски" (видео)
Шеметна Саудитска Арабия порази Аржентина с този гол за 2:1 (видео)
Сака удвои головата сметка на Англия за СП22 (видео)
10-те контузени звезди, които пропускат Световното
Никога не казвай никога - изумителната история на един ветеран
10 звезди, които не се класираха за Световното първенство
Нередовен гол и зодиаци: Как Франция се класира и се издъни на СП'2010
Задава ли се нова генерация италиански суперзвезди?
Англичанин стана грък, извикаха го в националния отбор
Небесносиният голеадор на Виго
Бразилия позлатява Гуардиола?
Ериксен порази и Сърбия със страхотно изпълнение (видео)
Сензационният гол с който Северна Македония отстрани Италия от участие на Световното (видео)
На финалната права: Ето какви отбори можем да гледаме на Световното първенство наесен
Футболистка написа история: заби си хеттрик от автоголове (видео)
Лудите моменти, заради които си заслужаваше да гледате Купата на африканските нации 2022