Нови проблеми за Юве след краха срещу Виляреал

Ранното отпадане на Ювентус от Шампионската лига ще нанесе сериозен удар върху финансовите отчети на клуба. Според италианската La Gazzetta dello Sport, загубите на старата госпожа за сезон 2021/22 ще бъдат от порядъка на 200 милиона евро.

В края на миналата кампания торинци отново отчетоха загуба, този път от 210 милиона евро. Прогнозите сега не са тази картинка да се подобри. След като Юве бе елиминиран още на осминафиналите от испанския Виляреал, клубът загуби около 15 милиона евро от наградния фонд на УЕФА и ТВ правата.

Положителното е, че през този сезон "старата госпожа" все пак прибра 84 милиона евро от участието си в Шампионската лига - с 10 повече от миналата година, когато отново отпадна на същия етап. В резултат на краха снощи, тази сутрин акциите на клуба на световния пазар се бяха сринали с 9%.

Според докладите, в момента Ювентус е в стабилно финансово състояние най-вече благодарение на инжекцията от 400 милиона евро, които наскоро бяха наляти в клуба, но снощният резултат определено ще попречи за реализиране на плановете на ръководството. Въпросните загуби означават, че бюджетът на "старата госпожа" за следващата година ще бъде доста скромен и единствената опция за неговото увеличаение е продажбата на футболисти.

Междувременно клубната легенда Алесандро Дел Пиеро изказа разочарованието си от поражението с 0:3 от Виляреал. Макар "Пинтурикио" да посети базата на Юве дни преди срещата, това явно не е вдъхновило играчите да покажат хубав футбол.

"Не рискувахме и движехме топката много бавно. Видях едно добро първо полувреме. Те се защитаваха добре и нямахме много положения. През втората част обаче променихме играта си и това направи разликата. Уцелихме гредата, Шчесни почти спаси дузпата, но Юве определено имаше проблеми след почивката."

"Нямахме много идеи, не ни се рискуваше в ситуациите един срещу един и така и не използвахме вертикалните пасове. Ако искаш да създадеш нещо, трябва да движиш топката по-бързо."

Самият Дел Пиеро не беше на трибуните, а коментира срещата в студиото на Sky Sport Italia в Милано. Той бе част от отбора при последния триумф на Юве в Шампионската лига - през далечната 1996г.

Гласували: 3, рейтинг: 5.0