Арсенал довърши Наполи в Лига Европа

Арсенал победи Наполи с 1:0 като гост и с общ резултат 3:0 се класира на полуфинал в Лига Европа. „Артилеристите” изиграха солиден мач и успяха да се възползват от едно от малкото си положения за гол.

Гостите започнаха по-активно мача, но първата добра голова възможност дойде за домакините, след като Кайехон стреля в 17-ата минута, но Чех спаси. В 24-ата минута Милик все пак вкара топката във вратата на англичаните, но попадението бе отменено заради засада. Арсенал откри резултата в 36-ата минута след страхотен изстрел от фаул на Лаказет. Неаполитанците опитаха да изравнят, но удар на Кайехон в 42-ата минута мина над вратата.

През втората част двата отбора намалиха темпото. Кайехон и Кирикеш имаха добри шансове да въстановят паритета, но ударите им бяха неточни. В 72-ата минута Милик получи страхотен пас в наказателното поле, но не успя да я насочи в мрежата. Куриозно в 80-ата минута Начо Монреал можеше да си отбележи автогол, но стажът на гостите внимаваше.

Така Арсенал се класира за ½-финалите, а ето и останалите 3 отбора, които продължават във финалната четворка:

Челси *– Славия Прага 5:3 Общ резултат

Айнтрахт *– Бенфика 4:4 Общ резултат

Валенсия* – Виляреал 5:1 Общ резултат

Гласували: 0, рейтинг: 0