Аталанта постигна невъзможното и отново мечтае

Аталанта трябваше да мине през 9-те кръга на ада през 6-те си мача в групата, за да се класира за осминафиналите в Шампионска Лига на пролет. Днес те успяха да надвият Шахтьор Донецк като гост с попадения на Тимъти Кастанье в 66-та минута, Марио Пасалич в 80-та минута и Робин Госенс в 94-та минута на двубоя. Припоняме ви, че италианският гранд трябваше да разчита и на Манчестър Сити, за да стигне до елиминационната фаза на турнира. „Гражданите“ сътоветно надвиха Динамо Загреб като гост с 1:4 и така пратиха „синьо-черните“ напред в надпреварата.

Ретроспекция

Въпреки големите очаквания към тима, воден от Джан Пиеро Гасперини, Аталанта започна трагично кампанията в Шампионска Лига след 3 поредни поражения и равенство у дома срещу Манчестър Сити. Може би, някъде тогава, в онази вечер на „Атлети Адзури д’Италия“, при тази точица срещу „Гражданите“ феновете на тима започнаха отново да мечтаят. Те бяха наясно, че се нуждаят от пълния комплект от шест точки в оставащите им два двубоя от груповата фаза. Последва победа у дома срещу Динамо Загреб с 2:0, за да се стигне до днешния успех в Харков с 0:3.