Безпощаден Ливърпул прегази Порто и ще спори за място на финала

Ливърпул победи Порто с 4:1 в среща реванш от четъвртфиналите в Шампионската лига и с общ резултат 6:1 елиминира португалците от спора за "Ушатата". Момчетата на Юрген Клоп ще играят срещу Барселона в следващата фаза от турнира.
Двата отбора не загубиха нито минута за разузнаване и се впуснаха в атака. Порто наложи преса още от първия съдийски сигнал, която затрудняваше защитниците и вратаря на Ливърпул при изнасянето на топката. Това, обаче, освободи много пространства в защитата на "драконите" и англичаните имаха възможност да контраатакуват опасно.
Първото по-добро положение се откри пред Муса Марега. Той се освободи добре от пазача си в наказателното поле, но ударът му беше слаб и не беше проблем за Алисон да улови. Преди да е изминал и четвърт час, отново Марега можеше да отбележи след добър пробив и подаване на Алекс Телеш, но изстрелът му с глава беше разочароващ. Минута по-късно пак той пропусна с хубав удар от воле, но неточен. Порто беше много вдъхновен, а отбраната на Ливърпул изглеждаше объркана. Освен всичко това, "мърсисайдци" не правеха и нищо в нападение. До 25-тата минута Порто бе нанесъл цели 10 удара срещу 0 в полза на гостите. Тогава обаче, алогично, Ливърпул отбеляза. Отбраната на "драконите" остави Салах и Мане да разиграят в наказателното поле и последният вкара. Останаха съмнения за засада, но системата ВАР влезе в действие и попадението бе признато.
Порто можеше да изравни мигновено, но Брахими стреля право в ръцете на Алисон. Домакините продължиха да натискат, но така и не стигаха до чисто положение, а защитата на Ливърпил постепенно влезе в час и се справяше все по-добре. До края на полувремето добрите ситуации пред двете врати липсваха, а в последната минута "мърсисайдци" можеха да вкарат втори гол от нищото, но Милнър не бе точен.
Втората част отново започна с превес на домакините. Те обаче се затрудняваха да стигнат до положение пред вратата на Алисон. На другия край Ливърпул дебнеше да вкара втори гол, като в 55-тата минута шут на Салах не попадна в целта. Малко по-късно Фелипе пропусна да вкара след центриране от пряк свободен удар. Сякаш Порто постепенно прие съдбата си и допусна второ попадение. При мълниеносна контраатака на гостите, Ван Дайк разсече отбраната на "драконите" с извеждащ пас и останалия сам срещу вратаря Мохамед Салах вкара за 2:0.
Все пак Порто стигна до попадение. Новата придобивка на Реал Мадрид Едгар Милитао се разписа с глава след центриране от ъглов удар. Само че португалците имаха малко над 20 минути за да вкарат още 4 гола, което си беше мисията невъзможна. Минута по-късно Садио Мане можеше да сложи точка на спора, но останал на празна врата стреля неточно. Все пак в 77-мата минута влезлият като резерва Роберто Фирмино заби трети гол с глава в мрежата на Икер Касияс, оставен абсолютно непокрит в наказателното поле. Дори треньорът на португалците Серджо Консейсао се възмути от действията на собствената си защита при тази ситуация. Съвсем обезкуражени, играчите на Порто допуснаха и четвърти гол. Той бе дело на Върджил ван Дайк, който след центриране от ъглов удар вкара с глава от близо.

До края на мача повече попадения не паднаха. Така на 30 април или 1 май, Ливърпул ще гостува на Ноу Камп на Барселона в спор за място в големия финал. За Порто пък остава да се бори в Бенфика за титлата на домашната сцена.

Помогнете на мисията ни за достоверност на новините. Споделете тази статия във Facebook и посещавайте otzasada.com всеки ден!

Гласували: 1, рейтинг: 5.0