Борусия Дортмунд пропусна да победи Барселона на "Сигнал Идуна Парк"

Борусия Дортмунд и Барселона излизат за първи път един срещу друг в Шампионската лига. Дебют за Барселона в турнира прави и новият супер талант Ансу Фати.

В‌ първия четвърт час и двата отбора се изпитваха, като нямаше опасни атаки. Типично “каталунците“ владееха повече топката. Домакините бяха много добре прибрани в своята половина и чакаха своя шанс на контраатака. В 25-ата минута Дортмунд организираха много хубава атака, като Торган Азар пусна много тънък пас към Марко Ройс, но той не успя да преодолее Тер Щенген. Борусия притисна ”каталунците“, като в 28-ата минута се стигна до центриране на Ройс от фаул, топката достигна до Хумелс, който не успя да я насочи към вратата. В 38-ата минута грешка в колебливата защита на Барса позволи на Дортмунд да стигнат до удар, който обаче беше много неточен и не затрудни вратаря. В 40-ата минута Жорди Алба напусна контузен терена, а на негово място се появи Сержи Роберто. До края на полувремето не се случи нищо интересно и двата отбора се оттеглиха при резултат 0:0.

Второто полувреме започна много интензивно и двата тима показаха, че резултата не ги устройва. В 54-ата минута Джейдън Санчо нахлу в наказателното поле, направи рязък финт и предизвика Семедо да го фаулира, а съдията веднага посочи бялата точка. Зад топката застана Марко Ройс, който стреля в левия ъгъл на вратаря и Тер Щеген отрази удара. В 60-ата минута Лео Меси записва първи минути за сезона, като замени Ансу Фати, а Валверде показа недоволство към Серхио Бускетс и го замени за сметка на Ракитич. Дортмунд бяха по активният отбор през второто полувреме, като организираха и повече опасности пред вратата на “каталунците”. В 70-ата минута Пако Алкасер можеше да накаже бившия си отбор, но удара му от малкия пеналт мина над вратата. В 75-ата минута, отново Борусия излезна на чиста позиция, но Марко Ройс прати топката над вратата. В 76-ата минута Юлиян Бранд, който се появи като резерва, нацели гредата след бомбастичен удар. “Жълто-черните” редяха положение след положение, а Ройс изпускаше. След много добра атака в 78-ата минута топката достигна до немския национал, но той отново я прати на два пъти в тялото на Тер Щеген, който се превърна в герой за Барса. След 80-ата минута “катаулнците” овладяха центъра и не дадоха възможност за повече опасности пред своята врата, а резултата се запази 0:0. Борусия имаше, за какво да съжалява, а Марко Ройсе се превърна в анти-герой за Дортмунд.

Гласували: 1, рейтинг: 1.0