Челси надигра, но не успя да подчини Айнтрахт

Айнтрахт Франкфурт и Челси завършиха 1:1 в първи полуфинален сблъсък в турнира Лига Европа. Двата тима показаха равностойна игра, но „сините” са отборът, който може да съжалява за пропуснатите шансове за победа.

Първата част започна равностойно, като и двата отбора бяха предпазливи и изучаваха съперника. Първият удар в мача нанесоха германците, в 23-тата минута  Лука Йович (Айнтрахт ) се пласира добре към центриране от Филип Костич и не даде шанс на Кепа с прострелен удар с глава в долния десен ъгъл.  „Сините” се опитаха да отвърнат на удара, но Педро стреля в страни от вратата. Челси продължиха да бъдат по-активния тим и логичното се случи в 45-ата минута, когато  Педро преодоля Кевин Трап с брилянтен удар в дясната част на вратата за 1:1.

Втората част гостите все по смело гледаха към вратата на противника, като в 54-ата минута Рубен Лофтъс-Чийк прати шута си високо над напречната греда, а 5 минути по-късно Давид Луис изпълни свободен удар от границата на наказателното поле, но бомбеният му удар разтресе напречната греда. Отново Луис бе близо до това да донесе победата на „сините”, но вратаря на домакините внимаваше и отрази удара. В 85-ата минута Давид Абрахам (Айнтрахт) отправи хубав удар с глава, но над напречната греда.

Така двата отбора оставиха развръзката за реванша в Англия, но имайки предвид гола на чужд терен германците ще трябва да се постараят доста ако искат а се класират за финала за Лига Европа.

Гласували: 3, рейтинг: 5.0