Челси си тръгна с минимална преднина от Прага

Челси успя да излъже Славия Прага на препълнения „Синобо Стейдиъм“ с минималното 1:0 с гол на Маркос Алонсо в първи четвъртфинал между двата отбора. Наставникът на домакините Търпишовски изненада мнозина с доста офанзивна постройка с широко изтеглени крила, които не се страхуваха да търсят бързи комбинации и пробиви покрай крайните защитници Аспиликуета и Алонсо. Началните минути предложиха поделена инициатива и открит футбол.

Още е първата минута Славия Прага създаде опасност. При центриране защитник на домакините засече, но не застраши вратата на Челси. В 20-тата минута силен удар от близо 30 метра на Шевчик беше спасен от Арисабалага. Бившият играч на Челси Мирослав Штох също продължи да тормози дефанзивите играчи на лондончани.   В атака за гостите най-голяма заплаха носеха пробивите на Уилиан по левия фланг. При един от тях бранителите на чехите останаха безпомощни, но силният изстрел на крилото срещна напречната греда. Полувремето приключи с лек превес на червено-белите и няколко незастрашителни статични положения.

В началото на второто полувреме Челси започна да задържа топката в по-дълги периоди и наложи натиск. Като резултат късо центриране по земя стигна до Алонсо, който обаче не намери целта след анемичен удар по земя, а кълбото се търкулна в страни от вратата. Чехите отговориха с няколко нелоши отигравания по левия фланг на Питър Уайнка, но без сериозна опасност за вратата на Челси. В опит да засили натиска на лондончани, Маурицио Сари вкара в игра Еден Азар в 58-ата минута за сметка на неубедителния Педро. Почти мигновенно „сините“ създадоха две чисти голови положения. В първото удар на Рюдигер след центриране беше спасен от Ондрей Колар, а в последвалата атака Уилиан се оказа на стрелкова позиция, но шутът му по диагонал премина встрани. Минута по-късно ново центриране от корнер намери за втори път Рюдигер, чийто удар не доведе до нищо по-опасно. Близо 20 минути преди края на двубоя Ибрахим Траоре се откъсна зад халфовата линия в бърза контраатака на домакините и в ситуация 3-ма на 3-ма реши да стреля силно, но отлично спасяване на Арисабалага предотврати гол. Попадение на Азар в 79-ата минута пък беше отменено заради отсъдена засада. Домакините на свой ред отвърнаха с акробатичен удар на Ян Борошил след неумела изява на вратаря на Челси, който обаче доведе до друго рутинно спасяване. И тъкмо когато мача отиваше към закономерно равенство, центриране от дясно намери непокрития на далечната греда Маркос Алонсо, който с глава отбеляза единствненото попадение в мача.

Помогнете на мисията ни за достоверност на новините. Споделете тази статия във Facebook и посещавайте otzasada.com всеки ден!

Гласували: 3, рейтинг: 5.0