Де Лихт не пътува за Москва, треньорът на Локомотив точи ножа на Юве

Младият холандски защитник Матайс де Лихт не отпътува с групата на Ювентус за утрешната среща с Локомотив Москва в руската столица. "Лалето" е с навехнат глезен след торинското дерби в събота, спечелено от "старата госпожа" с 1:0 тъкмо с гол на многомилионния бранител.
 Очаква се на мястото на Де Лихт да стартира някой измежду Мерих Демирал и Даниеле Ругани и да партнира в отбрана с безспорния титуляр и лидер Леонардо Бонучи. Холандецът по всяка вероятност ще е на линия за двубоя на "бианконерите" с Милан през идния уикенд.
 В същото време старши-треньорът на руснаците Юри Сьомин заяви, че тимът му е готов да атакува Ювентус от първата до последната минута. Московските "железничари" са оптимистично настроени след първия мач в Торино, където в голяма част от двубоя водиха в резултата, но късни 2 гола на Пауло Дибала спечелиха срещата за италианския хегемон.
 "Искаме да създадем проблеми на Ювентус. Всяка точка е много важна. Ще се борим за всяка топка във всеки един момент. Трябва да играем добре балансиран футбол, защото иначе ще е трудно да контролираме атаките на Ювентус. Ще поддържаме баланса между атака и защита, но не всичко зависи от нас. Това е най-важният мач за нас, така че сме съсредоточени в това да се борим срещу тях. От гледна точка на състава нямаме проблеми, Жоао Марио е здрав. Изиграхме половината си мачове от турнира и ще правим заключения след последната среща на 11 декември срещу Атлетико. Имаме доста опит, тъй като за втора поредна година участваме в Шампионската лига."
 Това ще е четвърти мач между двата отбора в историята, като в предните 3 случая Ювентус неизменно печели. Ако успее да вземе трите точки и утре вечер, то "старата госпожа" ще си осигури преминаване в следващата фаза на турнира. Оставането на Локомотив в борбата пък ще зависи от развоя на другия мач между Байер Леверкузен и Атлетико Мадрид.

Гласували: 1, рейтинг: 1.0