Ако има един департамент, където Федерацията по кеч все още надминава UFC, то това определено са музикалните аранжименти, с които излиза на ринга всеки един кечист. Те перфектно прилягат на персоната му, а и без съмнение покачват адреналина на феновете, които само като чуят музикалната експлозията от колоните на арената, знаят, че нещо специално ще се случи.
За мен лично е изключително неподходящо например някой като Джон Джоунс да излиза на “We are the champions” в UFC, която е по-скоро класическа футболна песен, а не е нещо уникално за него. Също така, той я пуска преди да излезе за битката си, а не след. От настоящите бойци, може би Конър МакГрегър най-добре е подбрал песента си, която е базирана на стара ирландска балада, но все пак неговият маркетинг винаги е перфектен и бившият шампион добре знае как да промотира себе си и даден бой. В днешната статия ще заемам малко от шоуменството на кеча и ще го пренесем на футболния терен. Затегнете коланите и надуйте музиката в слушалките си, защото ще ви върнем към годините на WWF/WWE, изпълнени с адреналин, бира и супер герои.
Байерн Мюнхен (в периода им от 90-те) - “The Rock Hollywood Theme” (Скалата)
През последното десетилетие на миналия век Байерн Мюнхен бе отбор, който създаваше повече драма във вестниците, отколкото на терена. Отборът се славеше с големи и гласовити персони като Лотар Матеус, Марио Баслер и разбира се, Джовани Трапатони. Тогава се зароди и прякора на отбора “FC Hollywood”, който немските медии с удоволствие разпространиха из страниците си.
Защо тази музика им пасва?
През 2002 г. Скалата напусна Федерацията по кеч, за да се снима в “Кралят на скорпионите”. Когато се завърна, сценаристите решиха да го превърнат в злодей с голямо его, който има себе си за голяма звезда, идваща от Холивуд. Музиката от тази ера добре пасва на тази нова персона:
Манчестър Сити (след като са закупени от Шейх Мансур) - “Here Comes The Money” (Шейн МакМеън)
През 2008 г. Манчестър Сити бяха закупени от Шейх Мансур, който не е от най-пестеливите хора на света. За последните 10 години “гражданите” похарчиха над 1,5 млрд. евро за играчи и завоюваха титлата на Англия цели 4 пъти. Говори се, че през това лято Пеп Гуардиола ще получи още 150 млн. за нови попълнения, като целта е да събори Ливърпул от върха.
Защо тази музика им пасва?
Просто и ясно музиката на Шейн О’Мак възхвалява парите и несметните богатствата.
Манчестър Юнайтед (Фърги ерата) - “No Chance In Hell” (Винс МакМеън)
Висшата лига официално стартира през сезон 1992/1993 и между онази кампания и финалния мач на сър Алекс Фъргюсън (през 2013) Манчестър Юнайтед бяха абсолютните титани на Острова. Те спечелиха общо 13 титли, а Фъргюсън посрещна и изпрати предизвикателствата на невероятни мениджъри като сър Боби Робсън, Кевин Кийгън, Арсен Венгер, Жозе Моуриньо и Рафаел Бенитес.
Защо тази музика им пасва?
За този период, в очите на много фенове, Юнайтед са големите злодеи и отбор, който по подобие на злия собственик на WWE Винс МакМеън, често отговаря на всякакви опити да им бъде иззета властта с гняв и мъст.
Милан (под ръководството на Карло Анчелоти) - “Rest In Piece” (Гробаря)
През по-голямата част от управлението на Анчелоти, Милан имаше един от най-възрастните отбори сред грандовете, но това не спря тима да достигне три финала в Шампионската лига и да спечели два от тях.
Защо тази музика им пасва?
По същия начин една от иконите на кеча в лицето на Гробаря дори и на стари години си остана доминантна фигура, а представянията му на “Кечмания” са свидетелство за това.
Реал Мадрид - “King Of Kings” (Трите Хикса)
Крале не само по прякор, но и по призвание. Реал Мадрид са абсолютните хегемони в Европа с техните 13 титли от КЕШ/Шампионска лига, а в последното десетилетие те изживяха нова златна ера, като добавиха нови 4 трофея към претъпканата си витрина.
Защо тази музика им пасва?
Песента “King Of Kings” е записана от Motorhead специално за Трите Хикса и мача му на “Кечмания 22”, където той излезе на трон и с корона на главата си.
Ливърпул (след назначението на Юрген Клоп) - “The Time Is Now” (Джон Сина)
След дълги години, изпълнени с редица горчиви моменти, Юрген Клоп най-после върна хубавите моменти на “Анфийлд”. Благодарение на труда му, само за 5 сезона немецът трансформира “червените” в шампиони на Англия и на Европа и не изглежда, че доминацията им ще завърши скоро.
Защо тази музика им пасва?
Както се казва в песента “Времето ми е сега”. Със сигурност Ливърпул ще грабнат още много трофеи под ръководството на Клоп, който обяви, че остава в клуба поне до 2024 г.
Аякс Амстердам - "Sexy Boy" (Шон Майкълс)
Аякс са отбор, който е известен с това, че често задушава шампионските аспирации на други далеч по-големи грандове. Те са тим, който играе с увереност, шоуменство и много енергия.
Защо тази музика им пасва?
Същото може да бъде казано за една от легендите на кеча Шон Майкълс, чиято музика винаги кара феновете да скочат от местата си, защото им сигнализира, че предстои да видят още едно грандиозно шоу на ринга.
Арсенал (преди и след Венгер) - “Medal” (Кърт Енгъл)
По време на “ерата Венгер” Арсенал се превърна в един от най-силните клубове в Англия, като спечели 3 пъти Висшата лига. След напускането на емблематичния французин, за жалост отборът се превърна в истинска каша и не изглежда, че скоро ще се завърне сред тимовете, които се борят за титлата.
Защо тази музика им пасва?
Оригиналната музика на Кърт добре пасва на “топчиите” в непобедения им сезон - достойна мелодия за един велик шампион. Също така с времето феновете започнаха да скандират към нея “You Suck”, което пък приляга на Арсенал в годините след напускането на Арсен Венгер.
Лестър Сити (през 2016) - “Are You Ready?” (Дегенерация X)
През сезон 2015/2016 Лестър Сити счупиха всички установени норми и правила и изненадващо грабнаха титлата на Англия.
Защо тази музика им пасва?
По същия начин DX бяха непокорни, вироглави и правеха каквото си искат, когато си поискат. Перфектните бунтари с перфектната музика, която описва Лестър Сити в шампионския им сезон.
Ювентус (в последните 10 години) - “The Game” (Трите Хикса)
В последното десетилетие торинци се превърнаха в абсолютния хегемон на Серия “А” и ако някой друг отбор иска да се окичи с шампионските медали, трябва да пребори единствено и само тях. Юве са като финален бос в класическите аркадни игри.
Защо тази музика им пасва?
Същото бе и в кеча, след като повечето величия от класическата “Attitude” ера се оттеглиха или остаряха. Известно време Трите Хикса бе кечистът, с който всеки друг бе сравняван и човекът, който трябваше да бъде преборен за шампионския колан.
Стоук Сити (при Тони Пюлис) - “Hell Frozen Over” (Ледения Стив Остин)
Под ръководството на Тони Пюлис Стоук Сити бяха непокорни, груби, наливащи се с бира вандали.
Защо тази музика им пасва?