Ливърпул отново спука гуми в Неапол, Йоренте изпълни заканата си

Европейският клубен шампион Ливърпул претърпя поражение в първия мач от новия сезон в Шампионската лига. "Мърсисайдци" бяха победени с 0:2 от отбора на Наполи в един доста интригуващ сблъсък, игран на стадион "Сан Паоло" в Неапол.
 Първите десетина минути не предложиха кой знае какви положения, като и двата тима опитваха да атакуват, но добрите възможности липсваха. Пръв трябваше да се намесва вратарят на Ливърпул Адриан и да отразява удар на Фабиан Руиз. Домакините действаха по-опасно и на няколко пъти можеха да отиграват ситуациите по-прецизно, но до завършващ удар така и не се стигна. Ливърпул стигнаха до добро положение в 20-тата минута. Инсиние сбърка една топка в центъра и "мърсисайдци" организираха мигновена контра-атака, при която Сане имаше добра възможност, но от малък ъгъл стреля право във вратаря Мерет. Минута по-късно Салах се справи с Кулибали и в последвалото разиграване Милнър стреля над вратата. И все пак италианците бяха по-опасният тим на терена. Грешка на Матип можеше да коства много, но Трент Алекзандър-Арнолд притича и успя да избие. След половин час игра Наполи отново направи интересна атака, при която Лозано се засуети и топката му избяга, а Ван Дайк беше на гърба му. В отговор на това Мохамед Салах стреля неточно от дистанция. В самия край на полувремето Ливърпул направиха страхотна контра-атака, но последният пас на Милнър към Салах не мина, Манолас се намеси в последния момент. След последвалия ъглов удар Фирмино бе оставен непокрит и стреля с глава, но топката профуча на милиметри покрай вратата на Мерет. Така завърши първото полувреме при резултат 0:0.
 Втората част започна инфарктно. С невероятен пропуск пред вратата на Ливърпул се отчете Дрис Мертенс, или по-скоро вратарят Адриан направи изключително спасяване от близка дистанция. Пет минути по-късно домакините поискаха и дузпа за игра с ръка на Алекзандър-Арнолд в наказателното поле, но претенциите им не бяха уважени от главния съдия Фелкис Брих. В последвалата контра-атака Мане и Салах излязоха на добра позиция срещу един защитник на Наполи, но пък взаимодействието в решаващия момент не се получи и опасността бе ликвидирана. В 65-ата минута Костас Манолас направи страхотна грешка и подари топката на Мохамед Салах, който от чиста позиция стреля в ъгъла, но Алекс Мерет направи фамозно спасяване. При последвалия ъглов удар Ван Дайк се размина с топката. С напредването на мача Ливърпул започна да действа по-смело и пое контрол върху събитията. В 74-ата минута Мане стреля от удобна позиция, но прекалено слабо за да затрудни стража на Наполи. Отново пред сенегалеца се откри добра възможност след центриране на Алекзандър-Арнолд, но той се размина с топката. И точно когато изглеждаше, че ако се стигне до гол, то той ще е във вратата на Алекс Мерет, домакините направиха контра-атака, при която Кайехон бе съборен в наказателното поле от Андрю Робъртсън и съдията Феликс Брих посочи бялата точка - дузпа за Наполи. Зад топката застана Дрис Мертенс и не сгреши, макар че Адриан закачи топката, но не достатъчно да предотврати попадението. 1:0 за италианците само десетина минути преди края на мача. Логично гостите вдигнаха оборотите и упражниха натиск, което отвори пространства в защитата им. Колективна грешка в отбраната на европейския клубен шампион позволи на влезлия като резерва Фернандо Йоренте да сложи точка на спора с гол в продължението.
 Така Ливърпул губят за втора поредна година на стадион "Сан Паоло", този път с резултат 0:2. Наполи пък продължава със силните домакински игри, след като през миналия сезон спечели 7 точки от трите мача в Неапол в груповата фаза на турнира.

Гласували: 0, рейтинг: 0