Локомотив бе на грешен коловоз, но успя да продължи напред

Локомотив (Пловдив) загуби с 1:3 гостуването си на Спартак (Търнава), но продължава в Трети квалификационен кръг на Лига Европа с общ резултат 3:3 и гол на чужд терен. Срещата предложи много офанзивен футбол и от двата тима и до последно не се знаеше кой ще е крайният победител.

Двубоят започна с тактическо надлъгване, нетипично за реванш от евротурнирите. След 10-та минута домакините все пак успяха да натиснат българите и скоро откриха резултата. В 16-та минута Лукас Ловат развинти Бирсент Карагерен по левия фланг и сложи топката на главата на Филип Дангубич, който майсторски я прати в далечния ъгъл. Спартак продължи да атакува, но "смърфовете" успяха да нарушат ритъма им с няколко тактически нарушения. В 35-та минута дълъг пас хвана неподготвена отбраната на словаците, бранителите не се разбраха помежду си и Тимотей Захуменски изведе Ален Ожболт сам срещу вратаря. Грешникът Захуменски бе длъжен да поправи грешката си, но това бе с цената на директен червен картон. Играта продължи да е накъсана, като през първото полувреме бяха извършени общо 16 фаула.

В началото на втората част Локомотив бе близо до скъпоценен гол на чужд терен, но удар на Ален Ожболт рикошира в съперник и мина до гредата на Добривой Русов. В 50-та минута пък Анте Аралица не успя да намери вратата след удар с глава. Минута по-късно Дейвид Малембана задържа в наказателното поле капитана на Спартак Богдан Митреа и съдията посочи бялата точка. Потърпевшият демонстрира спокойствие и изравни общия резултат. Голът вдъхнови словаците и те натиснаха още по-силно. В 55-та минута Мартин Луков направи страхотно двойно спасяване след удари по двата диагонала. Минута по-късно "падащ лист" на Марко Тешия от около 30 метра елиминира българския страж, но напречната греда спаси пловдивчани. Бруно Акрапович моментално реагира и замени Петър Витанов с Парвизджон Умарбаев. Таджикът бе близо до асистенция скоро след това, но ударът с глава на Димитър Илиев облиза гредата. В среата на полувремето Ожболт "се отличи" с нов сериозен пропуск. В 71-та минута Рафаел Таварес направи резултата класически, след центриране от пряк свободен удар. Само 3 минути по-късно Ален Ожболт най-накрая се разписа след страхотно центриране отдясно на Бирсент Карагерен. Домакините приложиха хаотичен натиск, но най-добрата ситуация се откри пред вратаря им Русов в 94-та минута, но самоотвержената игра на "черно-белите" защитници прати "смърфовете" напред.

В следващия кръг Локомотив ще се изправи срещу френския Страсбург, който елиминира Макаби (Хайфа).

Гласували: 3, рейтинг: 5.0