Лош късмет и прецизен Валенсия прекършиха Виляреал

Дербито между “Виляреал” и “Валенсия” започна сякаш на по-бавни обороти. Още в 5-ата минута обаче при една привидно беззъба атака на гостите Сантяго Касерес безразсъдно препъна Гонсало Гедеш в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Зад точката, както винаги застана капитанът Парехо. Уви бившият играч на “Хетафе” пропусна дузпа във втори пореден мач, но този път пропускът не бе фатален. Играчите на “Виляреал” не реагираха достатъчно бързо и спасяването на Фернандес се оказа напразно, тъй като Гедеш не срещна трудности да се разпише за 1:0 при добавката отблизо.

Ранното попадение зачеркна плановете на Хави Кайеха и неговите подопечени мигновено вдигнаха оборотите. По-високо изнесената игра на “Виляреал” вещаеше заплахи за Нето, но същевременно позволяваше на “прилепите” да строят опасни контраатаки. Това положение на терена направи полувремето доста по-динамично и открито от очакваното. Все по-засилващият се натиск на “жълтата подводница” даде плод в 36-ата минута. Висенте Ибора получи топката през наказателното поле, навлезе с мощна стъпка в него и бе съборен след несръчна намеса на Есекиел Гарай. Реферът Майкъл Оливър счете контакта за достатъчно нередовен и наду свирката за втори път. С изпълнението на дузпата се нае друг грешник от уикенда - Санти Касорла. Техничарят не трепна и взе реванш за пропуска си срещу “Бетис”, изравнявайки с мощен удар за 1:1. Малко по-късно след ново бързо разиграване през средата на терена Жерар Морено можеше да осъществи обрат, но Нето отрази близкия удар. В последните секунди на полувремето бразилският страж на “Валенсия” спаси и опасен нисък удар на Чуквуезе след самостоятелен пробив на нигериецът.

Така двата отбора се оттеглиха на почивка при равен резултат след взривно начало за “Валенсия” и по-силна последвала част за “Виляреал”.

Първото по-интересно положение през втората част дойде 12-тина минути след нейното начало. При поредното си нападение “Виляреал” успя да създаде сериозен хаос в пеналтерията на противника. Морено с гръб към вратата се пребори с двама защитници, свали към Форналс, който намери Чуквуезе вдясно, но ударът на последния бе париран от Нето. Само минутка по-късно 19-годишният нигериец, който с лекота развинтваше противниковите бранители, отправи нов опасен шут, но отново не сполучи. Агресивната преса на домакините продължаваше да работи все така добре, а умората сякаш съвсем сковаваше краката на гостите. Противно на логиката обаче “Валенсия” стигна до успеха в добавеното време. Денис Черишев хитро пропусна една топка, която стигна до Хосе Гая, той напредна отляво и центрира остро. На правилното място беше Даниел Вас, който с едно докосване прати изключително техничен снаряд в далечния ъгъл за 2:1. Секунди по-късно “прилепите” тотално почерниха настроението на “жълтата подводница” и отнесоха победата в Дербито на областта. Валенсианци организираха светкавична контра, която завари защитата на “Виляреал” напълно неподготвена. Черишев напредна, пусна успореден пас към Гедеш, а португалецът не се поколеба сам срещу Андрес Фернандес и оформи крайното 1:3.

По този начин “Виляреал” отново не можа да избяга от лошия късмет, който тегне над отбора в последно време и въпреки силната си игра изгуби почти всякакви шансове преди реванша на “Местая”.

Помогнете на мисията ни за достоверност на новините. Споделете тази статия във Facebook и посещавайте otzasada.com всеки ден!

Гласували: 1, рейтинг: 5.0