Първи реванши в Шампионска лига: Роналдо повежда Юве за обрат, андалусийци ще превземат Дортмунд

С отминаването на женския празник настъпва моментът, в който мъжете трябва да излязат от магазините за цветя и да се насочат към удобството пред телевизора, защото Шампионската лига се завръща с пълна сила.
 Трудната задача да направят обрат ще имат отборите на Ювентус и Севиля, които допуснаха поражения в първите срещи. Постижението изглежда една идея по-лесно за "бианконерите", които посрещат Порто след загуба в първата среща с 1:2. Не дотам лека е обаче работата пред андалусийците, които се нуждаят от задължителна победа в Германия след зрелищния първи сблъсък (2:3).

Борусия Дортмунд - Севиля
 Шампионите от 1997 г. и домакини в днешната среща се намират в серия от шест поредни мача без загуба у дома и с историята зад гърба си. В 14 от последните 15 случая, когато "жълто-черните" печелят в първата среща в европейски елиминации, те продължават напред. Загубата от Байерн (4:2) през уикенда дойде след силен старт на Дортмунд и два ранни гола на младата звезда Халанд.

Двайсет-годишният таран е не само най-опасният играч на Дортмунд, а и временният голмайстор в Шампионската лига (8 гола).
 С цел да достигне до четвъртфиналите за първи път от 2017г., напрежението върху Борусия се засилва и от множеството контузии в тима. Очаква се Рафаел Герейро, Джейдън Санчо, Марсел Шмелцер и Аксел Витсел да пропуснат срещата. Борусия изгуби аванс от два гола срещу Байерн, а повторение на същата грешка би им коствало продължаването напред в турнира.
 Един Терзич, треньор на Борусия : "Очакваме добро представяне от Севиля дори ако последните им резултати не са били толкова добри. Подготвяме се да ни покажат съвсем различно ниво на интензитет в Дортмунд. Липсват ни феновете, но за съжаление трябва да приемем ситуацията и да изчакаме деня, когато се върнат."
 Севиля от своя страна допусна трето поредно поражение във всички турнири, губейки шампионатната среща с Елче през изминалия уикенд (1:2). Победителят от Лига Европа (2019/20) отпада в два от трите случая, допускайки поражение в първата среща у дома. Приключвайки груповата фаза непобедени като гост (П:2, Р:1) и побеждавайки Дортмунд при последната визита тук (1:0), момчетата на Лопетеги категорично имат основание да очакват щастливо развитие след 90-та минута. Испанският специалист няма да може да разчита на Франко Васкес и Алейш Видал.
 Юлен Лопетеги, треньор на Севиля : "Идваме тук с желание и ентусиазъм и да опитаме с всички сили. Знеам, че ни предстои мач, който създава очаквания. Дортумнд е велик отбор и има много добри играчи. Халанд е футболист от световна класа."

Ювентус - Порто
 Ювентус не успя да спечели първата среща в 1/8-финалната фаза на турнира за четвърти пореден път, след като загуби от Порто с 1:2. Все пак "бианконерите" са обнадеждени от гола на чужд терен и от факта, че печелят четирите ответни срещи, продължавайки в три от случате (изкл. - отпадането от Лион през миналата кампания).

Последните две дойдоха в Торино, а Кристиано Роландо реализира всичките пет попадения в тях (вкл.- невероятния хеттрик срещу Атлетико).
 "Черно-белите" са непобедени в последните си единадесет домакинства във всички турнири (П-9, Р-2). На разположение на Андреа Пирло няма да са - Бентанкур, Данило, Де Лихт и Дибала.
 Самият Пирло се изказа много точно преди решаващия сблъсък. "Резултатът е отворен. Трябва да бъдем умни, знаейки как да управляваме мача, за да се класираме. Това е решаващ мач за нашата кампания в Шампионската лига. Ще трябва да бъдем много умели в играта, защото сме изправени срещу много компактен тим, с две много тесни линии и с малко място и малко време за размисъл. Ще са необходими техника и търпение."
 В същото време бившият футболист на Лацио и Интер и настоящ мениджър на "орлите" от Порто - Серджо Консейсао, не пропусна шанса да мотивира своите играчи. "Ще направим всичко възможно да се класираме. Това е 11 срещу 11, плюс петте резерви и тези играчи ще направят всичко по силите си, за да почетат емблемата, която носят на гърдите си." Португалецът не пропусна и да прехвърли напрежението върху домакините. "Историята на Порто в това състезание е много богата и велика. Подготвили сме се по най-добрия начин да постигнем положителен резултат, който за клуб като Порто може да бъде само победата."
 Формата на "драконите" не впечатлява като думите на наставника. С едва три победи от последните девет срещи във всички състезания, а и с двете си загуби при визити на Юве (0:1, 1:3), на португалците определено ще им трябва и късмет за измъкване от срещата и продължаване в четвъртфиналите.

Играчи във форма: При победата на Ювентус над Лацио в последния кръг на Серия А, видяхме Алваро Мората да се разписва два пъти след почивката в рамките на само три минути (57', 60') и да асистира за другото попадение. Междувременно Мехди Тареми (Порто) е вкарал всеки един от последните си четири гола преди 60-та минута, включително и в първата минута на първата среща мужду отборите.

Гласували: 3, рейтинг: 5.0