ЦСКА с минимален успех над Осиек

ЦСКА спечели домакинството си над Осиек от втория предварителен кръг на Лига Европа с 1:0. Единственото попадение в мача отбеляза Евандро след много красив удар в 53-ата минута. Така 31-краатните шампиони взеха крехък, но много ценен аванс преди реванша, който е след седмица на стадион „Градски врът“.

След слабото представяне в началото на сезона, логично имаше промени в състава на ЦСКА. На вратата отново бе Витаутас Черниаускас, а пред него в карето защитници се завърна капитана Николай Бодуров, който си партнираше с Нуно Томаш. На двата бека стартираха Жанио Бикел и Петър Занев. В средата на терена правеше впечатление отсъствието на Рубен Пинто. Неговото място зае Диего Фабрини, подпомаган от Кристиян Малинов и Тиаго Родригеш. В  предни позиции Али Соу имаше подкрепата на Евандро и Жеферсон.

В 21-ата минута отчитаме първия точен удар в мача. След центриране отляво нападател на Осиек бе оставен да стреля с глава. За щастие топката попадна право в ръцете на Черниаускас и той нямаше проблем да улови. Пет минути след това Антонио Манце опита удар от метър - два пред наказателното поле, но топката не попадна в очертанията на вратата.

Първото полувреме приключи без ЦСКА да успее да създаде дори едно положение, с което да създаде напрежение пред вратата на хърватите, макар да доминираше териториално през по – големия период от първата част. Осиек също не блестеше особено, но играеха достатъчно умно и търпеливо в изчакване на своите възможности за отбелязване на гол.

Четири минути след началото на второто полувреме Ласло Клайнхайслер направи добър пробив през центъра, но си поведе топката по – дълго, а Черниаускас прецени ситуацията, и излезе, за да улови кълбото. Ето че в 53-ата минута Евандро отбеляза наистина невероятен гол. Бразилецът изстреля истинско торпедо към вратата на Ивушич, след като намери топката от воле от около 25 метра и я прати точно под гредата. След попадението Любко Петрович прибра своите футболисти по – назад и отстъпи инициативата на съперника. В 73-ата минута след изпълнение на ъглов удар вдясно от вратата на „червените“, Манце отправи удар, който не наложи намеса на вратаря. Отново след статично положение малко по – късно, хърватите имаха възможност да създадат напрежение пред „армейската“ врата. Този път от свободен удар отляво, последва удар с глава, преминал встрани от вратата. Само две минути след това Жеферсон действа твърде несериозно при едно дълго подаване, топката стигна до Клайнхайслер, чийто удар срещна страничния стълб на вратата пазена от Черниаускас. До края на срещата изобилстваха единоборствата и бавенето на времето, заради което се игра и доста дълго продължение на мача.

Най – важното в тази среща е, че българският тим не допусна гол на чужд терен и така един гол в Хърватия би се оказал решаващ за продължаването напред в турнира.

Гласували: 0, рейтинг: 0