Минимална победа за ЦСКА в госуването на Ботев (Пловдив)

ЦСКА спечели гостуването си на пловдивския Ботев с минималното 0:1. Али Соу се превърна в герой за „столичани“ с третото си попадение от началото на сезона. Трябва да се отбележи, че мачът се игра на много лош терен на базата на „канарчетата“ в квартал Коматево.

В групата на ЦСКА бе върнат Рубен Пинто, който до скоро бе в немилост, но днес стартира на резервната скамейка на „червените“, но така и не влезе в игра. На вратата на „армейците“ пък изненадващо започна Густаво Бусато. За Ботев в стартовите единадесет се завърна Тодор Неделев, който пропусна последните мачове на „канарчетата“ поради травма.

Първото положение в мача се откри пред капитана на домакините Лъчезар Балтанов в 10-ата миута. Юношата на Левски бе изведен зад гърба на Раул Албентоса и стреля в близкия ъгъл на вратата пазена от Бусато, но бразилският страж успя да избие в корнер. Вратаря на ЦСКА трябваше да се намесва още веднъж десетина минути по – късно, когато изби удар на Фернандо Виана. В 27-ата минута Евнадро нанесе първия точен удар към вратата на Янко Георгиев, но втория не бе затруднен и улови лесно.

Второто полувреме започна с опит за натиск от страна на гостите. Първо Али Соу стреля разочароващо от добра позиция, а след това Кристиян Малинов получи хубав пас, но овладя лошо топката и тя стигна до ръцете на Георгиев. 20 минути преди края на мача Греъм Кери пораздвижи иначе скучния мач с опасен удар от границата на наказателното поле, с който Георгиев се справи. Само 5 минути след това Али Соу напомни за най – добрите си дни. Той получи прекрасен дълъг пас от Брадли Мазику, овладя добре и надигра в ситуация един на един Филип ван Арнем, след което стреля перфектно в далечния ъгъл на вратата на „жълто-черните“ – 0:1. Тодор Неделев опита много коварен удар от разстояние, но Бусато внимаваше и изби в ъглов удар.

Така ЦСКА се завръща на четвъртото място във временното класиране, на две точки от Лудогорец, които играят по – късно днес срещу Етър на „Лудогорец арена“ и на една точка от втория Левски, които утре приемат Черно море. Ботев от друга страна остава в долната половина на таблицата с девет точки на девето място.

Гласували: 0, рейтинг: 0

Последната минута - големият враг на българския футбол
Чужденците, които играха на високо ниво, след като напуснаха "А" група
Най-колоритните чужденци, играли в Североизточна България
Най-колоритните чужденци играли в Северозападна България
Най-колоритните чужденци играли в Югозападна България
Кои чудновати прякори на българските футболни персони си “партнират” най-добре?
Връща ли се Пирин там, където му е мястото?
Успешни чуждестранни треньори, които се провалиха в родния елит
Кои националности бележат най-много в българското първенство (в последното десетилетие)
Златан разкритикува академиите и “Плати за да играеш” системата на САЩ
Най-странните националности, присъстващи в българския футболен фолклор
Потенциалните дербита през следващия сезон
Бивш футболист на Ювентус разказва за пътя до България
УЕФА оповести нова директива, ето какво значи тя за футболна Европа
БФС прекрати сезона в Трета и Четвърта лига
Бившите шампиони, които спазват социална дистанция от титлата повече от половин век