Минимална победа за ЦСКА в госуването на Ботев (Пловдив)

ЦСКА спечели гостуването си на пловдивския Ботев с минималното 0:1. Али Соу се превърна в герой за „столичани“ с третото си попадение от началото на сезона. Трябва да се отбележи, че мачът се игра на много лош терен на базата на „канарчетата“ в квартал Коматево.

В групата на ЦСКА бе върнат Рубен Пинто, който до скоро бе в немилост, но днес стартира на резервната скамейка на „червените“, но така и не влезе в игра. На вратата на „армейците“ пък изненадващо започна Густаво Бусато. За Ботев в стартовите единадесет се завърна Тодор Неделев, който пропусна последните мачове на „канарчетата“ поради травма.

Първото положение в мача се откри пред капитана на домакините Лъчезар Балтанов в 10-ата миута. Юношата на Левски бе изведен зад гърба на Раул Албентоса и стреля в близкия ъгъл на вратата пазена от Бусато, но бразилският страж успя да избие в корнер. Вратаря на ЦСКА трябваше да се намесва още веднъж десетина минути по – късно, когато изби удар на Фернандо Виана. В 27-ата минута Евнадро нанесе първия точен удар към вратата на Янко Георгиев, но втория не бе затруднен и улови лесно.

Второто полувреме започна с опит за натиск от страна на гостите. Първо Али Соу стреля разочароващо от добра позиция, а след това Кристиян Малинов получи хубав пас, но овладя лошо топката и тя стигна до ръцете на Георгиев. 20 минути преди края на мача Греъм Кери пораздвижи иначе скучния мач с опасен удар от границата на наказателното поле, с който Георгиев се справи. Само 5 минути след това Али Соу напомни за най – добрите си дни. Той получи прекрасен дълъг пас от Брадли Мазику, овладя добре и надигра в ситуация един на един Филип ван Арнем, след което стреля перфектно в далечния ъгъл на вратата на „жълто-черните“ – 0:1. Тодор Неделев опита много коварен удар от разстояние, но Бусато внимаваше и изби в ъглов удар.

Така ЦСКА се завръща на четвъртото място във временното класиране, на две точки от Лудогорец, които играят по – късно днес срещу Етър на „Лудогорец арена“ и на една точка от втория Левски, които утре приемат Черно море. Ботев от друга страна остава в долната половина на таблицата с девет точки на девето място.

Гласували: 0, рейтинг: 0