Валенсия отново победи Виляреал в протоколен реванш

Под проливния дъжд на „Местая“ „Валенсия“ трябваше да довърши започнатото срещу „Виляреал“. „Прилепите“ спечелиха с доста късмет, но все пак достатъчно убедително преди седмица на „Естадио де ла Серамика“ и уверено водеха с 3:1 в общия резултат. Стартовият състав на Хави Кайеха показваше, че „жълтата подводница“ сякаш не вярваше в чудото и по-важна се явяваше възможността да спестят силите на повечето титулярни играчи след ценния успех над „Жирона“ в битката за оцеляване. През уикенда „Валенсия“ пък победи „Леванте“ в градското дерби и Марселино също даде почивка на някои футболисти като Гая и Гарай. Други важни фигури от ранга на Родриго и Кондогбия останаха извън групата заради травми. Очертаваше се едно може би по-кротко европейско дерби и тъкмо това се случи.

В началните моменти от мача гостите се опитаха да поемат инициативата, но положенията така и не идваха. „Прилепите“ пък изглеждаха доста освободени и определено се чувстваха по-комфортно на терена. Това си пролича съвсем ясно още в 13-ата минута. По левия фланг Гонсало Гедеш се пребори за топката, изтласквайки младока Андрей Ратиу и копна технично към Тони Лато, който на границата на вратарското поле от воле преодоля Андрес Фернандес за 1:0. Този гол не промени съществено ситуацията на терена. „Виляреал“ все още се нуждаеше от минимум три гола, а валенсианци продължаваха да играят с удоволствие. Гостите опитваха да върнат попадението, но им липсваше фантазия, а и чисто физическо присъствие в противниковото поле.

Второто полувреме изглеждаше сякаш ще бъде малко по-позитивно за „Виляреал“, тъй като започна с няколко по-опасни жълти атаки. Удар на Алфонсо Педраса дори принуди Нето най-сетне да се намеси по-сериозно. Но тъкмо в тези по-силни минути на гостите дойде и 54-ата, когато директно от пряк свободен удар и с помощта на рикошет капитанът на „Валенсия“ Дани Парехо подпечата визите на своя отбор за ½ финала, правейки резултата 2:0. Предвид така стеклите се обстоятелства, двата отбора предпочетоха да не хабят излишни усилия, които могат да бъдат съхранени за шампионатните битки. Привържениците по трибуните пък можеха да благодарят на пороя, който им пречеше да заспят.

Така „Валенсия“ не допусна изненада в четвъртфиналното дерби срещу „Виляреал“ и ще се готви за изключително тежки сблъсъци с лондонския „Арсенал“, който не остави шансове на "Наполи".

Гласували: 4, рейтинг: 5.0