Алваро Мората се присъедини към елитна компания

Снощи в мача на Ювентус срещу Барселона от Шампионската Лига Алваро Мората записа хеттрик от отменени голове от позиция на засада. И трите гола на испанския нападател бяха нелегитимни, а отборът му изгуби с 0:2.

По този начин Мората се превърна едва четвъртия футболист (който успяхме да открием) в историята с подобно постижение. Останалите имена в този "елитен" клуб са Марио Гомес, Франческо Капуто и Йеми Одубаде.

Марио Гомес постигна това в мач от 2 Бундеслига между Сандхаусен и неговия Щутгарт. Немецът се разписа три пъти, но всеки един от головете му бяха отменени и тимът му изгубих с 1:2.

Подобно нещо се случи и на Капуто в мач от Серия "А". Нападателят се разписва в 20-ата, 58-а и 60-а минута, но и трите му попадения бяха отменени от системата ВАР. В крайна сметка той вкара редовен гол и най-после успя да го отпразнува на спокойствие.

Йеми Одубаде записа своя хеттрик от засади в мач от ниските дивизии на Англия между неговия Мейдстоун и гостите от Норт Фериби. Мейдстоун изгубиха с 1:2 онази среща.

Може би, малка утеха за Алваро Мората е, че той е първият футболист, който постига два хеттрика от отменени голове. През 2017г., когато той все още е футболист на Реал Мадрид, "кралете" постигат зрелищно равенство с Лас Палмас (3:3). Въпреки головата фиеста Мората така и не записва легитимен гол, а вместо това Кристиано Роналдо измъкнаа точката с два гола в последните няколко минути от срещата.

Гласували: 5, рейтинг: 5.0