Юнайтед не отправи точен удар, но Барселона си тръгна само с гол аванс

Манчeстър Юнайтед и Барселона завършиха при резултат 0:1 в първи двубой от четвъртфиналния сблъсък между двата гранда.

“Червените дяволи” започнаха двубоя изключително защитно и опитваха да стигнат до вратата на Барселона с бързи пасове по земя към Маркъс Рашфорд или високи топки към Ромелу Лукаку. Играчите на Юнайтед дори успяха да спечелят пряк свободен удар в 4-ата минута. Изпълнител бе Рашфорд, но силният му шут не намери очертанията на вратата.
Каталунците отговориха бързо и защитата на Юнайтед веднага се пропука. Меси бе изведен зад гърба на Смоулинг и Линдельоф и с прецизно центриране той намери Луис Суарес. Уругваецът насочи топката с глава в посока на вратата и след рикошет в рамото на Люк Шоу тя попадна в мрежата на Де Хеа. Страничният съдия вдигна флага си, за да индикира, че Суарес е бил в засада, но решението му бе отменено след консултация със системата ВАР.

След попадението играчите на Юнайтед започнаха да играят с по-висока преса и да притискат гостите в собствената им половина. В 30-ата минута Скот Мактомини падна в наказателното поле, но главният съдия отхвърли претенциите му за дузпа. При същата атака Лео Меси получи тежък удар в лицето при единоборство с Крис Смоулинг и трябваше да му бъде оказана лекарска помощ.
Пет минути преди края на полувремето Диего Дало бе намерен в наказателното поле на Тер Щеген и от чиста позиция пропусна да изравни. Това бе и най-чистото положение за момчетата на Оле Солскяер през първите 45 минути от двубоя.
В началото на второто полувреме Юнайтед излезе с ясната цел да отбележи попадение. Играчите в червено приложиха изключително агресивна преса и дори успяха да принудят футболистите на Барселона да сгрешат на няколко пъти при изнасянето на топката. До по-сериозно положение все пак не се стигна. След 60-ата минута "каталунците" отново започнаха да гледат към вратата на Юнайтед и на два пъти отправяха опасни удари към Де Хеа.

"Червените дяволи" изгубиха с 0:1 и не успяха да отправят точен удар към вратата на Барселона.

Какво следва за двата отбора?
В събота Манчестър Юнайтед посреща Уест Хем в двубой от Висшата лига. Сблъсъкът трябва да бъде спечелен на всяка цена, ако “червените дяволи” искат да останат в битката за четвъртото място.
В същия ден Барселона гостува на Уеска. Каталунците почти си осигуриха титлата на Испания и двубоят няма да е от голямо значение за Ернесто Валверде.
Реваншът между двата отбора е насрочен за идния вторник на стадион Камп Ноу.

Помогнете на мисията ни за достоверност на новините. Споделете тази статия във Facebook и посещавайте otzasada.com всеки ден!

Гласували: 1, рейтинг: 5.0