Барселона омагьоса и разгроми Манчестър Юнайтед (видео)

Барселона победи Манчестър Юнайтед с 3:0 във втория мач от 1/4-финалите в Шампионска лига. Така с общ резултат 4:0 каталунците продължават напред.

Мачът започно вихрено за Манчестър Юнайтед, като първата ситуация беше за “червените дяволи”.  Комбинация между Лингард, Погба и Рашфорд изведе последния сам срещу Тер Щеген, но ударът му срещна напречната греда. Юнайтед имаше инициативата в първите минути, но Барса изнесоха играта и при първото си по сериозно положение в 10-ата минута се намеси ВАР, като първоначално Феликс Брих отсъди дузпа за каталунците, но след това отмени решението, което беше правилно в тази ситуация. В 16-ата минута "Камп Ноу" избухна! Играчите на Манчестър не успяха да изнесат топката, Лео Меси я взе около дъгата на наказателното поле и с прецизен удар в десния ъгъл на Де Хеа го преодоля. В 20-ата минута Барселона отново пресира пред полето на “червените дяволи”. Меси взе топката, стреля с десния крак и Давид де Хеа направи непростима грешка, като се опита да улови, но топката мина под плонжа му и се озова в мрежата. Така “лос кулес” поведоха комфортно с 3:0 в общия резултат и наложиха своето темпо на терена.

Последваха минути, в които темпото на игра спадна, а англичаните трудно изнасяха топката. В 40-ата минута се стигна до опасен свободен удар пред вратата на Юнайтед, като Меси центрира, а Ракитич засече топката с глава, но Де Хеа отрази. В продължението на първото полувреме Меси взе топка като размина три пъти Фил Джоунс, подаде на Алба, а той центрира мигновено към Сержи Роберто, който нанесе удар, но вратарят на Юнайтед изби топката от голлинията с глава. Това беше и най-интересното за първото полувреме.

Второто полувреме започна с предимство на Барселона, като Меси получи пас пред наказателното поле и стреля, но Йънг блокира удара. В 52-ата минута Меси беше фаулиран близо до аут линията, като и той застана зад топката, но след центрирането му не се стигна до нищо опасно. В 61-ата минута Коутиньо сложи край на двубоя. С ювелирно изпълнение от около 30 метра в левия горен ъгъл на врата той остави безпомощен Де Хеа. Барса започна да се забавлява, като Меси опита ножичен удар, но топката премина покрай вратата.

Помогнете на мисията ни за достоверност на новините. Споделете тази статия във Facebook и посещавайте otzasada.com всеки ден!

Гласували: 1, рейтинг: 5.0