Борусия Дортмунд разгроми Байер Леверкузен

•  Борусия Дортмунд победи с 4:0 Байер Леверкузен и се изкачи до първото място във временното класиране преди двубоя между Лайпциг и Байерн Мюнхен по-късно през деня.

През първото полувреме "аспирините" владееха повече топката, но по-опасните атаки бяха на сметката на "черно-жълтите". В 25-ата минута опасен изстрел на Марко Ройс в долния десен ъгъл на вратата бе париран по страхотен начин от Лукаш Храдецки. Минута по-късно отново Храдецки с бляскавата си намеса разочарова удар на Юлиян Бранд. В 28-ата минута след грешка в защитата на гостите, топката се озова в краката на Ашраф Хакими, който без да се бави центрира към Пако Алкасер и испанеца реализира за 1:0. В 35-ата минута след разбъркване в наказателното поле, топката стигна до Хакими, който от близко разстояние нацели напречната греда. До края на полувремето Леверкузен продължаваше да има териториален превез, но резултата така и не бе променен.

Второто полувреме започна по превъзходен начин за Дортмунд, след като в 50-ата минута стигнаха до второ попадение. Джейдън Санчо бе изведен по крилото, нахлу в наказателното поле на противника, след което пусна топката към Алкасер, който я пропусна за непокрития Марко Ройс и последният вкара за 2:0. Притежанието за "аспирините" се увеличи, но без особено това да даде резултат. В 64-ата минута Кай Хавертц бе изведен в наказателното поле на Борусия, но ударът му бе отразен от Роман Бюрки. В 84-ата минута Храдецки отби успореден пас от Санчо, топката обаче попадна в Рафаел Герейро, който реализира за 3:0. Крайният резултат оформи Марко Ройс в 90-ата минута на мача след прецизно подаване от страна на Бруун Ларсен.

В следващият кръг Борусия Дортмунд гостува на Айнтрахт (Франкфурт), докато Байерн Леверкузен посреща Унион (Берлин).

Гласували: 4, рейтинг: 4.0

Брутална грешка на вратаря закопа Борусия Дортмунд (видео)