Ференцварош излъга Лудогорец в Унгария

Лудогорец стартира кампанията си в Шампионската лига със загуба от унгарския шампион Фенренцварош. „Орлите“ изиграха противоречив мач, като доминираха в по–голямата част от него, бавния тстарт на двете полувремена изигра своята роля за крайния изход от двубоя.

Три от новите попълнения на разградчани започнаха от първата минута. Жордан Икоко и Мавис Чибота запазиха своите места в стартовите единадесет, а Дан Битон стартира вместо Марселиньо. Изненадващо Георги Терзиев се оказа сред титулярите. Той бе заел мястото на контузения Драгош Григоре.

За домакините от Ференцварош титуляр беше изключително опитният нападател и доскорошен национал на Унгария – Тамаш Пришкин.

Мачът стартира ужасяващо за българския шампион. В 6-ата минута при едно центриране отдясно на Ловенчич, Нгуен Токмак изпревари Жордан Икоко и прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Лудогорец. Само три минути по–късно Тамаш Пришкин стреля по посока на вратата на Пламен Илиев, но националният страж този път успя да се намеси. В следващите минути Лудогорец упражни натиск, но без да стигне до чисти голови положения. След близо половин час игра Якуб Швиерчок и сънародникът му Яцек Горалски комбинираха добре в наказателното поле на домакините, но до завършващ удар така и не се стигна. От своя страна унгарският първенец опитваше с центрирания и далечни удари да изненада Пламен Илиев, но стражът на Лудогорец се справяше. В 30-ата минута Данил Ихнатенко сбърка при изнасянето на топката, тя попадна в Мавис Чибота, който стреля без забавяне, Дибос успя да отрази този изстрел, но при добавката Якуб Швиерчок беше безпощаден – 1:1. Десет минути по–късно като по чудо не се стигна до пълен обрат. След грешка в защитата на домакините след центриране отляво, Мавис Чибота се оказа на перфектна позиция, но стреля твърде разочароващо.

Първата интересна ситуация за второто полувреме дойде чак в 62-ата минута, когато попадение на Лаша Двали бе отменено поради засада. Две минути по–късно обаче унгарците все пак стигнаха до втори гол. Този път Нгуен Токмак влезе в ролята на асистент. След много хубав негов пробив в наказателното поле, той намери Олександр Зубков, а крилото не сбърка от чиста позиция и изведе унгарските „орли“ отново напред в резултата. Само след малко Лудогорец можеха да изравнят за втори път когато Марселиньо засече добро центриране на Икоко, но прати топката над вратата. В 71- ата минута Швиерчок също имаше шанс да отбележи след като беше намерен перфектно от Мавис Чибота, но Дибос излезе съобразително, за да скъси ъгъла и успя да се намеси, предотвартявайки втори гол в своята врата. В последната минута Жоржиньо опита удар от около 18 метра и след рикошет в тялото на съперников играч топката мина много близо до левия стълб на вратата на домакините. В последното действие в мача Якуб Швиерчок стреля от фаул но право в ръцете на стража на Ференцварош.

Реваншът ще бъде след седмица на „Лудогорец Арена“, където българският шампион трябва да търси задължителна победа, ако иска да продължи своето участие в най–комерсиалния клубен турнир.

Гласували: 2, рейтинг: 4.0