Halve finale! Аякс постигна велика победа в Торино и продължава да мечтае

Отборът на Аякс записа поредна голяма победа след като надделся с 2:1 на Ювентус Стейдиъм, осигурявайки си билет за полуфиналите в Шампионската лига. Домакините от Италия излязоха напред в резултата след попадение на Кристиано Роналдо в 28-та минута, но Дони Ван де Беек в 34-тата и Матайс де Лихт в 67-та подпечатоха успеха на играчите от холандската столица.

Началните минути определено минаха под диктовката на Ювентус, чиито футболисти създадоха няколко ситуации пред Онана. В 4-та минута Бернадески не успя да материализира подаване на Де Шилио. В петата минута вратарят на Аякс бе на косъм да сгреши при изнасянето на топката, след като беше пресиран от Емре Джан. В 11-та минута играта напусна левият бранител на гостите Нусаир Мазрауи, а вместо него влезе Дейли Синкгравен.

"Бианконерите" продължиха да играят спокойно и без да бързат, докато "аяксите" продължаваха да упражняват агресивна преса. В 18-та минута Бернадески подаде в наказателното поле, но Кристиано Роналдо не успя да играе с топката.

В 20-та минута Аякс създаде първата сериозна опасност пред вратата на Ювентус. Тадич подаде към Нерес, който нахлу в наказателното поле и стреля, но Ван де Беек не успя да достигне отбитата топка. Пропускът сякаш даде живот на мача и двата отбора започнаха да редят положение след положение. Дибала стреля към врата на Онана, но Онана не срещна особени затруднения в спасяването си.

В 28-та минута домакините поведоха чрез дежурния гол на звездата си Кристиано Роналдо. Португалец остана непокрит след центриране от корнер и с глава прониза холандската врата. Тук се намеси и системата ВАР, като съдиите в стаичката посъветваха главния съдия Клеман Тюрпен да погледне повторение на ситуацията, тъй като се появиха съмнения за нарушение на Бонучи. Такова обаче нямаше и голът бе зачетен, а феновете на домакините бяха радостни.

Тази тяхна радост продължи едва шест минути. Удар на футболист на гостите стигна до Дони Ван де Беек, който останал сам срещу Войчех Шчесни не сгреши и доведе нещата до 1:1. Тук отново се наложи системата за видео повторение, като съмненията бяха първо за засада, а после и за игра с ръка. Всичко обаче беше редовно и амстердамци отново бяха в играта.

До края на първата част положения за нови голове липсваха и резултатът остана непроменен.

На почивката Масимилиано Алегри замени неубедителния Пауло Дибала с младия Мойс Кийн в търсене на промяна в играта на своя отбор.

В 50-та минута в отбраната на Ювентус бе колеблива, но гостите не се възползваха от ситуацията. Само две минути по-късно "Синовете на Бог" можеха да поведат в резултата, но Войчеш Шчесни бе последната преграда пред Хаким Зиеш. Хората на Ерик тен Хаг продължиха да натискат, а затрудненията на Ювентус в предни позиции започваха да личат все по-силно. В 58-та минута отново Шчесни трябваше да се намесва, като този път отрази удар на Дони Ван де Беек. Малко по-късно Мойс Кийн бе блокиран, а след това Пянич също се превърна в спасител, предотвратявайки втори гол във вратата на отбора си. Напрежението пред Шчесни се покачваше и след няколкото пропуска на гостите най-сетне падна вторият гол в тяхна полза. Центриране от корнер в 67-та минута стигна до Матайс де Лихт, който стреля с глава, не оставяйки шансове на Шчесни.

Друга от младите звезди на Аякс Давид Нерес имаше шанс да убие интригата в двубоя, но пропусна да уцели топката след като бе изведен очи в очи срещу вратаря на Ювентус. В оставащите до края минути домакините опитаха да осъществят натиск в търсене на два гола. Роналдо имаше претенции за дузпа, но те бяха крайно неоснователни. В края на срещата холандският гранд стигна до трети гол, който бе правилно отменен заради засада на Хаким Зиеш.

Помогнете на мисията ни за достоверност на новините. Споделете тази статия във Facebook и посещавайте otzasada.com всеки ден!

Гласували: 6, рейтинг: 4.3