Лудогорец мина лесно през Валур

Българският шампион Лудогорец очаквано победи в мача-реванш от втория предварителен кръг на Лига Европа. "Орлите” отстраниха като домакин исландския Валур с резултат 4:0  и с общ сбор от двата мача 5:1 продължават своя европоход. Точни за разградчани бяха Дан Битон в 7-ата, Джордан Икоко в 24-ата и Якуб Швиерчок в 82-ата и 84-ата минута.

Преди тазвечершното гостуване, Валур имаха само една победа на европейската сцена във всичките си 28 мача далеч от дома. Преди мача Стойчо Стоев заяви, че няма да подценят състава от Рейкявик, нито ще пестят сили и заложи на единайсеторка, в която Пламен Илиев застана под рамката на вратата. В отбрана действаха Икоко, Терзиев, Форстър и Недялков. Пред тях с по-дефанзивни функции бяха натоварени Яцек Горалски и Анисе, а в атака Жоржиньо, Битон и Чибота партнираха на централния нападател Клаудиу Кешеру.

Двубоят мина под диктовката на разградчани, като и исландците имаха няколко чисти възможности да попречат на гладкото протичане на двубоя за българите. Двата тима пропуснаха по един добър шанс преди в 7-ата минута Лудогорец да поведат благодарение  на Дан Битон.  Центриране отдясно  на Жоржиньо намери израелеца, който не без помощта на рикошет вкара коженото кълбо за 1:0. В 24-ата минута Джордан Икоко удвои след удар с глава с брилянтен плонж във вратата на Халдорсон - 2:0. Това беше дебютно попадение за дошлия от Гингам краен защитник.

Второто полувреме за Валур започна със смяна на вратаря - под рамката на мястото на Халдорсон застана Антон Ари Ейнарсон. Цялостното представяне на двата отбора не беше много по-различно от това през първата част, но за следващото попадение публиката на "Лудогорец Арена" трябваше да почака до 82-ата минута. Резултатът стана 3:0 когато великолепно  представилият се тази вечер Дан Битон проби по дясното крило, намери перфектно пласиралия се Якуб Швиерчок, а полякът от своя страна не остави шансове за вратаря на Валур. Второто попадение  на Швиерчок дойде само две минути по-късно. След далечно центриране на Антон Недялков, нападателят пое без проблем на гърди и насочи кълбото с десния крак за 4:0.

Още преди днешния резултат и отстраняването на Валур, разградчани знаеха евентуалния си съперник в третия квалификационен кръг на Лига Европа. Това са уелският ТНС, които очаквано преклониха глава пред Копенхаген при общ резултат 3:0. Мачовете са само след седмица - на 8 и 15 август. Преди това за Лудогорец предстои мач за първенство срещу друг наш евроучастник - Локомотив Пловдив.

Гласували: 3, рейтинг: 5.0