Меси достигна 600 гола и прекърши Ливърпул (видео)

Барселона победи Лувърпул с 3:0 в първи сблъсък между двата отбора от полуфиналите на тазгодишното издание на УЕФА Шампионска лига.

Имаше някои изненади сред стартовите 11 и на двата тима. За Барселона като титуляр започна Артуро Видал вместо считания за сигурен Артур. Юрген Клоп пък бе принуден да се лиши от услугите на Роберто Фирмино в последната минута и ролята на централен нападател бе изпълнявана от Жоржиньо Вайналдум. Като десен защитник пък бе предпочитен завърналия се след тежка контузия Джо Гомес вместо Трент Александър-Арнолд.

Първите десетина минути изминаха без нещо кой знае колко интересно, двата тима сякаш се разучаваха. След това набързо започнаха да се редят ситуации пред двете врати. Първо Меси имаше шанс да отбележи, но срещу него бе действано много класно от страна на защитата на Ливърпул. Останаха съмнения за игра с ръка на Матип, но главният съдия Бьорн Кайперс подмина ситуацията. В ответната атака Салах премина през двама играчи на Барса и влезе на скорост в наказателното поле, но пасът му към Садио Мане не бе точен. Минута по-късно Коутиньо пробва удар, но неговият сънародник Алисон Бекер спаси без проблем. В средата на полувремето двубоят бе прекъснат за няколко минути, тъй като Наби Кейта получи травма и му бе оказвана продължителна лекарска помощ, а в последствие той бе заменен от Джордан Хендерсън. Продължаваха опасните влизания в наказателните полета от страна и на двата тима, но така и не се стигаше до завършващ удар. В 26-ата минута обаче отбраната на Ливърпул изпусна Луис Суарес и той реализира първия си гол в Шампионската лига през сезона. Уругваецът получи прекрасен пас от Жорди Алба зад гърба на Жоел Матип и засече за 1:0. Това попадение по никакъв начин не промени хода на двубоя и двата тима продължиха да атакуват опасно, но без да стигнат до чисто положение. В 35-ата минута Садио Мане пропусна изгодна ситуация, пращайки топката над вратата. Малко след това Милнър стреля неточно от дистанция. До края на полувремето нервите взеха връх, като първо Милнър си навлече гнева на близо 100-те хиляди по трибуните за почти умишлено изблъскване на Лео Меси, а след това голмайсторът Суарес на два пъти влезе в словесни разпри с играчи на Ливърпул. До края на полувремето нямаше промяна в резултата.

През втората част Ливърпул започнаха по-силно и застрашиха вратата на каталунците, чрез опасен удар на Милнър. Тер Щеген отрази топката в корнер и запази преднината на тима си. В 60-ата минута отново англичанина бе близо до гол, след като получи ниско подаване по земя. За него съжаление отново вратаря на Барселона бе на мястото си и закова топката в ръцете си. Малко след това Семедо замени Филипе Коутиньо. Въпреки силният старт на “червените”, следващото попадение в двубоя дойде именно в тяхната врата. Това стана след като Суарес получи топката в наказателното поле на гостите и уцели гредата със силен шут. Топката попадна в Меси, който довърши амбициите на ливърпулци да измъкнат нещо от този двубой. Осем минути преди края отново Меси бе точен за Барселона с изящно изпълнение от пряк свободен удар, което намери горния десен ъгъл на Алисон.  До края на двубоя Салах уцели гредата, но до ново попадение не се стигна. Така Барселона ще гостува на “Анфилд” с преднина от три гола.

Какво следва за двата отбора?
Барселона затвори титлата в Ла Лига и мачa през уикенда срещу Селта Виго е протоколен за тях. Ливърпул се изправят срещу Нюкясъл (воден от Рафа Бенитес) в гонене на първата си титлата от 1992г. насам. Те са с точка зад Манчестър Сити и две победи в оставащите два мача от лигата са задължителни за тях.

Гласували: 3, рейтинг: 5.0