Нов провал за Барса и Ливърпул е на финал след знаменит обрат на Анфийлд (видео)

След нов грандиозен обрат, отборът на Ливърпул успя да елиминира фаворита Барселона и е на финал в Шампионската лига за втора поредна година! Момчетата на Юрген Клоп победиха със звучното 4:0 в мача-реванш от полуфиналите и с общ резултат 4:3 изритаха "каталунците" от турнира. "Блаугранас" пък допускат да бъдат изхвърлени от надпреварата за втора поредна година след победа в първия мач с 3 гола разлика.
В редиците на "мърсисайдци" отсъстваха двама от атомното трио в нападение - Роберто Фирмино и Мохамед Салах. Шанс за изява получиха героят от мача с Нюкасъл Дивок Ориги и швейцарското крило Джердан Шакири. Наби Кейта също бе извън състава. Барса пък нямаше никакви проблеми с контузени или наказани играчи и излезе с всичко най-добро на Анфийлд.

Двубоят започна мечтано за домакините. Жорди Алба сгреши с връщането на една топка назад и тя бе открадната. Джордан Хендерсън стреля, но ударът му бе спасен от втараря Тер Щеген, а след това кълбото попадна на крака на Дивок Ориги и той отблизо довкара за 1:0. Минута след това Сержи Роберто за малко да повтори грешката на своя съотборник, но стражът на Барса внимаваше и излезе навреме. Следващата ситуация дойде секунди по-късно, когато Мане поиска дузпа за падане в наказателното поле, но повторенията не убедиха че имаше такава. Барса трудно излизаше от половината си в тези начални 15-тина минути, но стигна до добро положение след рейд на Коутиньо. Топката попадна у Меси, който видя удара си спасен от Алисон. Малко след това "каталунците" имаха нов страхотен шанс да вкарат, но се забавиха и притичалият Фабиньо изби топката от краката на Лео. Коутиньо също имаше възможност, но Алисон отрази и неговия шут. На отсрещната врата Робъртсън затрудни Тер Щеген с удар от границата на наказателното поле, но немският страж се справи блестящо. Постепенно играта се изравни и интересните ситуации секнаха. В самия край на полувремето далечен шут на Робъртсън рикушира и мина доста близо до вратата на Барса. Много силни 45 минути за Артуро Видал. Чилийският халф на гостите беше солиден в центъра и предотврати или спря една дузина опасни атаки на Ливърпул. Меси имаше шанс да отбележи в продължението, но ударът му мина на сантиметри покрай целта, а секунди преди края на половремето Алисон изби удар на Алба, останал очи в очи с левия защитник на "каталунците". Така двата тима се оттеглиха на почивката при резултат 1:0.

Втората част предложи страхотни емоции. Двата тима пропуснаха по едно положение чрез Ван Дайк и Меси, а след това настъпи часът на влезлия като резерва Жоржиньо Вайналдум. Холандският халф замени контузения Анди Робъртсън, което се оказа златен ход от страна на Юрген Клоп. Само в рамките на 2 минути, Вайналдум отбеляза 2 гола за да даде на Ливърпул класическа преднина и да изравни общия резултат до 3:3. Той първо се разписа в 54-ата минута след подаване на Трент Александър-Арнолд и удар от 12-13 метра под плонжа на Тер Щеген. 120 секунди по-късно халфът вкара пак, този път с глава след центриране на безобразно слабия през първата част Джердан Шакири. Тук някъде Барса се посъбуди и започна да действа малко по-организирано. Кошмарът от мача в Рим преди 12 месеца бе на път да се повтори и "каталунците" предприеха действия да го предотвратят. Меси обаче бе отказан от Алисон след удар от малък ъгъл. Набрал инерция, Ливърпул нямаше спирка. В 79-ата минута "мърсисайдци" спечелиха ъглов удар и бързото изпълнение на Трент Александър-Арнолд завари отбраната на Барселона неподготвена. Топката попадна на крака на Дивок Ориги, който отбеляза за 4:0!
До края на мача "каталунците" не убедиха че искат да играят на финал, след като не стигнаха до нито една добра възможност пред вратата на домакините и заслужено отпаднаха от турнира.