Пет сензационни факта за най-емблематичното представяне на Левандовски

22 Септември 2015 година. Мюнхен, Германия. Октоберфест е в разгара си. Настроението в града е приповдигнато. На „Алианц Арена“ нищо ново. Байерн Мюнхен побеждава Волфсбург с 5:1. Пет пъти за „баварците“ реализатор е Роберт Левандовски. За 9 минути. Освен, че световните таблоиди гръмват с новини за шоуто на Лева, други пък поемат по литър от кехлибарената течност за всеки един негов гол, няма как това постижение на поляка да не води до нови рекорди. Тук е мястото да ви запознаем с пет, интересни за нас, факта за Роберт Левандовски.

Факт 1

Той отбелязва най-бързите пет гола в една от европейските топ лиги от началото на водене на статистика. Той измества унгареца Ласло Кубала, на когото през 1952-ва г. му трябват цели 19 минути за 5 гола срещу отбора на Гижон. След това Кубала бележи още два пъти за крайното 9:0, но това е друга тема.

Факт 2

Хеттрикът на Левандовски в гореспоменатата среща, направен за 4 минути, е рекорд за Бундеслигата, но в световно отношение полякът е изпреварен от шотландеца Томи Рос. За този хеттрик Рос се нуждае се нуждае от само 90 секунди - голове, с които Рос Каунти побеждават Нейрн Каунти в Шотландия.

Факт 3

За тези 9 минути Левандовски отбелязва повече попадения, отколкото Уейн Рууни успява да отбележи за цялата 2015–та година. Никлас Бендтнер отбелязва през сезон 2012/2013 също по-малко попадения, но и това е друга тема.

Факт 4

Левандовски е третият футболист на Байерн Мюнхен, който успява да отбележи пет попадения в една среща. Другите са покойният вече идол на няколко поколения, Герд Мюлер, и братът на дългогодишния президент на Байерн Мюнхен Ули Хьонес, Дитер.

Факт 5

Напускаме зеления килим, но оставаме в близост до Роберт Левандовски. Съпругата на поляка, Ана Левандовска, е световен шампион по карате през 2013-та година. Малко след това семейство Левандовски получават и аудиенция при папата.

Като за край няма как да не се съгласим с Томас Мюлер, който преименува съотборника си от Левандовски на ЛеванГОЛски.

Гласували: 9, рейтинг: 5.0

Брутална грешка на вратаря закопа Борусия Дортмунд (видео)