Поредица: "Най - страшните контузии" - Джибрил Сисе

За футболиста

Той е френски футболист от котдивоарски произход. Има 41 мача и 9 гола за националния отбор на Франция. Става по-известен с преминаването си в Ливърпул, като се отличава с пъргавост, но и особено много със забележителните си прически. Юношата на Оксер преминава в състава на “мърсисайдци” през 2004г. и се превръща в един от основните футболисти на тогавашният състав

Контузиите

Бившето острие на Ливърпул си чупи крака два пъти - през октомври 2004 и юни 2006. Първият път е срещу Блекбърн Роувърс, когато Джей Макивли почти му откъсва крака, но вторият случай е дори още по-фрапиращ. По време на контролата Франция - Китай (3:1) преди финалите в Германия, в 10-ата минута Сисе се сблъсква фатално с китаеца Женг Жи и се сбогува със световното. След касапската сцена на терена лекарите установяват двойна фрактура в десния му крак и Сисе е незабавно опериран в клиника в Сент Етиен. Драмата се разиграва пред очите на френския президент Жак Ширак, който е на трибуните. “Толкова е ужасяващо да чуеш писъка на Джибрил", казва Тиери Анри. "Изгубваш съотборник, а също и приятел. Но той е железен и ще се върне." Джибрил се нуждае от незабавна операция, заради изскочилия му разрушен пищял, така че остава извън сметките за дълго.

Завръщането след първата контузия

В края на март 2005 контузията му е в стадии, който позволява неговото завръщане в отбора в края на сезона. Това става на 13 април, когато той влиза в 75-ата минута на мача срещу Ювентус на четвъртфинала в Шампионската лига. Френският нападател вкарва по един гол в последния мач за „Ливърпул“ в английския шампионат срещу Астън Вила и при дузпите, с които „Ливърпул“ печели финала на Шампионската лига през 2005 година срещу Милан.

Завръщане след втората контузия

Сисе получава контузията си на съшия ден в който е подписал с френския Олимпик Марсилия, но все пак се завръща за тренировки на 20 октомври 2006 г. Първия си гол за френския гранд вкарва на 22 декември 2006 г. като бяло-сините побеждават с 2-1 Сент Етиен