Порто спечели Шампионската лига за младежи

Отборът на Порто спечели Шампионската лига за младежи след като на финала победи Челси с 3:1. Виейра откри резултата в 17-ата минута за момчетата на Марио Силва. В 53-ата Редан изравни за лондончани. Само 2 минути по-късно обаче Диого Кейруш върна аванса на португалския тим, а в 75-ата минута Афонсо Соуза донесе на Порто първата за тима Шампионска лига при младежите. За англичаните остана утехата, че нападателят Чарли Браун със своите 12 гола получи голмайсторския приз в Шампионската лига за този сезон.

Турнирът съществува от 2013 г., когато наследява NextGen Series. Участват 64 отбора - 32-та от груповата фаза на мъжката Шампионска лига, както и още 32 от квотите на националните първенства за младежи. Трофеят, който носи името на бившия президент на УЕФА Ленарт Йохансон, досега е печелен от Барселона и Челси по два пъти и веднъж от Ред Бул Залцбург.

Гласували: 0, рейтинг: 0