Силен Аякс надигра, но не победи Ювентус

Аякс и Ювентус завършиха 1:1 в първи ¼-финален мач в Шампионска лига. Домакините показаха желание и себераздаване и надиграха големия фаворит от Италия, но малко не им достигна да победят.
 Първата част започна равностойно пред пълните трибуни на „Йохан Кройф Арена”. Още в началото шанс за гол се откри пред гостите след удар на Бернардески, а веднага след това домакините имаха възможност да открият резултата, но ударът на Хаким Зиеш за малко не намери целта. Аякс заигра със самочувствие и доминираше, но с напредване на времето Ювентус започна да напипва ритъма и атаките им ставаха все по–опасни. И двата отбора имаха шансове да реализират, но „старата госпожа” успя да нанесе своя удар в края на полувремето след страхотен гол на голямата звезда Кристиано Роналдо.
 Второто полувреме започна страхотно за домакините, които възстановиха равенството след удар на Давид Нерес. След гола Аякс заигра още по-агресивно, търсейки победата, като редуваха голови положения пред вратата на Ювентус, но италианците оцеляха на натиска и постепенно изравниха играта. Към краят на мача дойде и най-големия шанс за „старата госпожа” да спечели мача, но Дъглас Коща нацели гредата.
 Така развръзката остава за реванша, който е във вторник в Торино. В друг ¼-финален сблъсък Барселона победи Манчестър Юнайтед като гост с 1:0.

Помогнете на мисията ни за достоверност на новините. Споделете тази статия във Facebook и посещавайте otzasada.com всеки ден!

Гласували: 2, рейтинг: 5.0

Какво се случи с играчите на Монако, които спечелиха титлата през 2016/17?
Какво се случи с играчите на Лудогорец от онзи мач със Стяуа
Как би изглеждала Шампионската лига, ако играеха само шампионите
Какво се случи с играчите на Борусия Дортмунд от финала в ШЛ през 2013г.
Ето ги всички шампиони в Европа и техните подгласници
Скромните шампиони в големите европейски финали
Кой бе този фалшив футболист на Манчестър Юнайтед?
Тимо Вернер най-после се разписа за Челси в елиминациите на ШЛ(видео)
Грешката на Навас срещу Манчестър Сити (видео)
Марсело изгоря за реванша с Челси заради безумна причина
10 години от магическия гол на Меси в Шампионската лига срещу Реал Мадрид (видео)
Красивото воле на Бензема срещу Челси (видео)