Тотнъм изхвърли Манчестър Сити в зрелищен двубой от Шампионската лига

Манчестър Сити и Тотнъм завършиха при зрелищно 4:3. Така Тотнъм се класира за полуфиналната фаза на Шампионска лига.

Феновете, напълнили “Етихад” не трябваше да чакат дълго, за да видят попадение. Още в 4-ата минута Рахим Стърлинг откри резултата със страхотен удар по диагонала. Гостите бързо отговориха с гол на Хюн Мин Сон, който направи резултата 1:1. Двубоят започна да добива зрелищни измерения, след като последваха още два бързи гола. Първо Сон прониза Едерсон в 9-ата минута, а веднага след това Бернардо Силва оформи резултата, при който двата отбора се прибраха на почивката - 3:2 (общо: 3-3 в полза на Тотнъм). След почивката, “шпорите” бяха по близо до гола благодарение на удар с глава на влезлия като резерва Фернандо Йоренте. Топката попадна в ръцете на Едерсон. В 60-ата минута Агуеро получи добър пас от Де Брюйне в наказателното поле и с топовен шут, напомнящ на онзи негов удар, с който донесе титлата преди години, парализира Йорис. С попадението на аржентинеца “гражданите” най-после взеха преднината в цялостния сблъсък. Радостта им обаче бързо се вгорчи от гол на Йоренте. Испанецът отбеляза след центриране от ъглов удар. Голът трябваше да бъде прегледан с ВАР, защото останаха съмнения, че нападателят е играл с ръка.
Две минути преди края Сити вкараха гол, който трябваше да е победен, но бе отменен заради засада.

Какво следва за двата отбора?

Двата отбора имат имат и пряк мач от програмата на Висшата лига. Срещата е насрочена за 20-ти април и е важна и за двата отбора. Сити преследват титлата, а Тотнъм се опитват да отблъснат преследвачите.

Помогнете на мисията ни за достоверност на новините. Споделете тази статия във Facebook и посещавайте otzasada.com всеки ден!

Гласували: 3, рейтинг: 4.7