Тотнъм спечели битката, но войната ще се реши на "Етихад" (Видео)

Тотнъм победи Манчестър Сити с 1:0 в първи  ¼-финал в Шампионска лига. Двата отбора представиха зрелищен и равностоен сблъсък и до голяма степен оставиха интригата за реванша.

Мачът започна с натиск на гостите, които можеха да поведат след удар на Давид Силва. Малко по-късно, в  10-ата минута след намесата на ВАР бе отсъдена дузпа в полза на гражданите, но Лорис спаси удара на Серхио Агуеро. Домакините реагираха мигновено и още в ответната атака можеха да изравнят чрез Хари Кейн. „Шпорите” повишиха нивото си на игра и до края на полувремето и двата отбора имаха своите шансове, но паритетът бе запазен.

През втората част и двата тима имаха шанс да отбележат след удари на Стърлинг и Сон, но до гол така и не се стигаше. Стигна се обаче до принудителна смята в състава на Тотнъм след контузия за звездата на отбора Хари Кейн. Развръзката в мача дойде в 77-ата минута, когато Сон получи страхотен пас в наказателното поле и отбеляза за 1:0.

В другият ¼-финален сблъсък Ливърпул тотално надигра Порто с 2:0 и до голяма степен си осигури място на 1/2- финалите, преди реванша след седмица.

Голове
Тотнъм - Ман Сити - Спасена дузпа
Тотнъм - Ман Сити 1:0

Помогнете на мисията ни за достоверност на новините. Споделете тази статия във Facebook и посещавайте otzasada.com всеки ден!

Големите европейски градове без елитни отбори
Коронавирусът смути футболния свят: Ето какви мерки взеха топ първенствата в Европа
Диего Симеоне се оплака от правилото за гол на чужд в продълженията и показа симпатия към Ливърпул