Триумфът на Юрген Клоп: Ливърпул отново е шампион на Европа!

Ливърпул победи Тотнъм Хотспър във финала за УЕФА Шампионска лига 2018/2019 с 2:0 и по добави шести трофей от турнира във витрината си!

Срещата започна вихрено с ранен гол от дузпа. Още в първата атака на “червените” подаване на Мане намери ръката на Сисоко и главния рефер не се поколеба да отсъди удар от бялата точка. Салах бе точен с изпълнението си и даде преднина на ливърпулци. Всичко това се случи в първите две минути от финала.
До края на полувремето двата отбора се опитаха да отбележат от далечни удари, но никой от играчите не успя да измисли нещо интересно и в крайна сметка Ливърпул и Тотнъм се прибраха на почивката при резултат 1:0. Интересно е да се отбележи, че Хари Кейн се завърна за “шпорите” след като получи контузия и не бе играл футбол от 52 дни.

През второто полувреме Тотнъм се опитаха да са по-активни, но така и не успяха да сътворят истинска опасност пред вратата на символичните гости. Още по-тревожно за тях - най-близо до гола бе Джеймс Милнър. В 65-ата минута англичанинът имаше възможност да отбележи с нисък удар по земя, но топката мина от външната страна на вратата на Йорис.В същото време Почетино замени Сисоко с героя от Амстердам Лукас Моура и "шпорите" се хвърлиха в отчаяни атаки. Най-атиквен бе Сон, но почти всички негови опит да се добере до вратата бяха неутрализирани от Върджил ван Дайк. С оставащи 10 минути до края Тотнъм пуснаха и последния си коз в лицето на Фернандо Йоренте. Дори и тази промяна не помогна, защото в 87-ата минута Дивок Ориги, екзекутора на Барселона, отбеляза втори гол след разбъркване от корнер и взриви червената част от публиката на стадион “Уанда Метрополитано”. Така Юрген Клоп се превърна в мениджъра, който добавя шести трофей от Шампионската лига във витрината на "червените" и записа името си със златни букви в исторята на Ливърпул.