Волфсбург може да бъде изхвърлен от Купата на Германия

Епопеята на Волфсбург в турнира за Купата на Германия може да бъде доста по-кратка от очакваното. Надпреварата стартира през изминалия уикенд, като всички фаворити успяха да се класират напред. Това направиха и "вълците", побеждавайки като гост четвъртодивизионния Пройсен Мюнстер с 3:1 след продължения.

Проблемът обаче е, че наставникът на Волфсбург, Марк ван Бомел, явно не бе запознат с правилата на турнира. Той направи 3 смени в редовното време и още 3 в продълженията. Оказа се, че максималният брой на позволените смени е 5, въпреки че се изиграха 2 добавени времена от по 15 минути.

Така последната смяна в 103-ата минута, когато Максимилиан Филип бе заменен от ветерана Адмир Мехмеди, не трябваше да бъде осъществена. Интересното е, че от щаба на Волфсбург са се допитали до четвъртия рефер, който е заявил, че е в рамките на правилата да бъде извършена шеста смяна.

Главният съдия Кристиан Дингерт обаче е отбелязал нарушението в доклада си за срещата. Ако тимът на Пройсен Мюнстер подаде оплакване, то Волфсбург може да бъде изхвърлен от надпреварата. Самият наставник на четвъртодивизионния тим, Петер Ниймевер, заяви, че се обмисля подобна възможност.

Гласували: 3, рейтинг: 5.0

Брутална грешка на вратаря закопа Борусия Дортмунд (видео)