Юношите на Аталанта отсрамиха "батковците"

Юношите на Аталанта записаха престижна победа над Манчестър Сити в Младежката Шампионска Лига. Бергамаските се наложиха с 3:1 над своите връстници часове преди представителните отбори на двата клуба да се сблъскат на “Етихад Стейдиъм”.
 Възпитаниците на Масимо Бранбила заемат втора позиция в своята група, като след първите три кръга имат четири точки, постигнати след победата над Сити и равенството 2:2 с Шахтьор Донецк. Това им представяне в турнира контрастира напълно с изявите на “батковците” от първия състав, които са последни в своята група без спечелена точка и отчайващата голова разлика 2:11.

Над всички в срещата бяха Давиде Гисланди и Амад Траоре, които се отчетоха с по гол и асистенция, а третото попадение бе дело на Роберто Пиколи. Голът за домакините бе дело на Поведа. Пиколи е и голмайстор за Аталанта в турнира със своите 3 гола. Той реализира и на два пъти във вратата на украинците при домакинското 2:2 в предишния кръг. Младият нападател е поредният продукт на школата на Аталанта, който успя да запише дебют за първия състав в Серия "А". Това се случи още през миналия сезон, когато на два пъти се появяваше от скамейката - 2 минути в срещата от 32-я кръг срещу Емполи и 44 минути в двубоя от 35-я кръг срещу Удинезе.

Следващата среща между двата отбора е в идния кръг на надпреварата на 6-и ноември от 15:00 часа в Бергамо.

Гласували: 0, рейтинг: 0