Ювентус не остави шанс на Каляри, Десподов не игра

Ювентус се наложи с 2:0 над Каляри в мач от 30-ия кръг на Серия „А”. Голямата звезда на  „старата госпожа” Кристиано Роналдо пропусна мача заради контузия, която получи в Евроквалификациите. За „Сардинците” на пейката остана футболист номер 1 на България за 2018 г. Кирил Десподов.
 Мачът започна с натиск на „бианконерите” и Леонардо Бонучи откри резултата с прекрасен гол с глава в 22-рата минута.  До края на полувремето и двата отбора имаха шанс да променят резултата, но Мойс  Кийн за гостите и Жоао Педро за домакините пропуснаха добри възможности да отбележат. Още в началото на втората част Каляри изравниха играта, като Леонардо Паволети на два пъти пропусна да изравни резултата на „Сардиния Арена”. Така се стигна до 85-ата минута, когато Мойс Кийн оформи крайното 2:0 за Ювентус след страхотен пас на Бентанкур.
 След този мач „бианконерите” остават на първото място с 81 точки, докато Каляри отстъпват с една позиция до 13-ото място с 33 пункта.

Гласували: 2, рейтинг: 5.0