Злощастната седмица на Борусия М’гладбах

Наречете го съдба, карма или просто зла участ.

Едва седмица след изцедената с кански мъки победа над баварския гранд Байерн Мюнхен с 2:1 и победно попадение в 93-ата, последна минута на мача от дузпа и въпреки очевидно по-слабата игра, фортуна реши да върне даденото на отбора от Гладбах с лихвите.

Четири дни по-късно, в решаващ сблъсък с турския вицешампион Истанбул Башакшехир с благодеятел Реджеп Ердоган, зелено-белите изпиха горчивия хап на разочарованието, отново в последните минути. При резултат 1:1, който със сигурност щеше да класира двукратния шампион на Купата на УЕФА във фазата на елиминациите на Лига Европа и значително по-добра игра от истанбулския тим през по-голямата част от мача, Енцо Кривели беше намерен непокрит в наказателното поле в самия край на изтичащата 90-та минута за да донесе така ценното второ попадение и изненадващата победа за турците.

Любопитна подробност беше и допускането на първия гол във вратата на Ян Зомер в този двубой. За разлика от мача с Байерн Мюнхен, в който швейцарският страж спаси топката на милиметри отвъд голлинията с едва един пръст след неумело първо свое спасяване, то в последвалия европейски мач късметът му обърна гръб. Сходен удар с този на Робърт Левандовски през уикенда отправи и Ирфан Кахведжъ, който този път вратарят не успя да укроти след отново отскочила от плонжа му топка, за да намери в крайна сметка мрежата зад него, с което резултатът беше изравнен.

И за да се изпълни злата орисия на немския тим, отборът на Марко Розе отново се оказа губещ, три дни по-късно, след друг отбелязан гол в тяхната врата в последната минута. В среща в Бундеслигата с отбора на Волсфбург, Борусия беше напът да си тръгне с точка от “Фолксваген-Арена”, когато след центриране в наказателното им поле топката беше избита от защитник за да намери удара от воле на Максимилиян Арнолд от границата на пеналтерията. Резултатът - гол в 91-ата минута и нова загуба с 1:2, която на свой ред свали отбора от първото място в Бундеслигата след 7 кръга, в които “жребците” неизменно стояха на върха в класирането.

Тежък мини-период, който беше описан кратко, но ясно от фейсбук страницата на Борусия М’гладбах по следния начин.

Гласували: 4, рейтинг: 5.0

Брутална грешка на вратаря закопа Борусия Дортмунд (видео)