3 мача за 10 години

Да си вратар не винаги е лесно. Понякога това е пост, който изисква смирение и търпение. Такъв е случаят със стража на Аталанта Франческо Роси, който снощи се появи в игра за отбора си при разгрома срещу Бреша с 6:2. Вратарят замени Марко Спортиело в последните 10 минути от срещата и за него това се оказа едва трети мач за над 10 години.

Роси е продукт на академията на клуба и през сезон 2009/2010 е извикан в мъжкия състав. Той е бил под наем общо шест пъти, но в крайна сметка винаги се завръща в родния си клуб, за да чака големия си шанс. За жалост още в първите си три минути на вратата на отбора си за сезона той допусна гол.

Ето и хронология на всичките му участия за клуба от Бергамо:

1. Дебют - 20/05/2018

В края на сезон 2017/2018 Франческо е пуснат като резерва в последните 7 минути от мач с Каляри. Той бързо допуска попадение във вратата си и отборът му губи с 0:1.

2. Втори мач - 26/05/2019

В последният кръг от сезон 2018/2019 влиза като резерва в последната минута от двубоя при резултат 3:1. Тук Франческо записва първата си “чиста мрежа” като професионалист с екипа на Аталанта. Една минута за вратаря, но паметна!

3. Трети мач - 14/07/2020

Това е споменатият вече мач срещу Бреша, в който Роси отново трябва да вади коженото кълбо от мрежата си. Така показателите му към този момент са следните: 18 минути игра и 2 допуснати гола… за 10 години.

Гласували: 22, рейтинг: 4.7

"Бодибилдърът" от Лече: От фермата на баща си до звезда в Калчото