74-годишен египтянин бележи в дебюта си (видео)

Помните ли как преди месец ви разказахме, че в трета египетска дивизия отбор на име "6-ти Октомври" подписа със 75-годишен играч? Е, тази история става все по и по-налудничава.

Езелдин Бахдер, баща на 4 деца и дядо на 6 внука, изигра пълни 90 минути в двубоя на своя клуб срещу един от големите му съперници "Гениус". Това бе дебютен мач за него, като той се превърна в герой за своите, бележейки от дузпа за крайния резултат 1:1. Освен всичко останало, той направи това, докато е контузен.

"Станах най-възрастния професионален футболист, който бележи гол в официален мач." - каза Бахдер след края на двубоя. - "Това постижение дойде наистина в последната минута от мача, не вярвах, че ще стане. Бях контузен, но въпреки това се надявах, че ще изкарам 90 минути и че ще играя в следващия мач.

За да влезе в книгата с рекорди на Гинес като най-възрастния професионален играч, Езелдин трябва да изиграе още 90 минути. Следващият мач на "6-ти Октомври" е насрочен за 21-ви март, което е и големият шанс за него.

До сега рекордът се държи от израелеца Исаак Хайик, който по време на последния си мач за нискоразряден местен клуб, бе на 73 години и 95 дни.

Постижението на Езелдин Бахдер би било още по-впечатляващо поради факта, че той никога не бе играл професионален футбол през живота си. Той признава, че от 6-годишен рита топката по улиците, но му е отнело почти 7 десетилетия, за да стане футболист. През това време той е пращал писма до различни клубове в Кайро с надеждата някой от тях да сбъдне мечтата му.

Треньорът на "6-ти Октомври" Ахмед Абдел Гани също подкрепя идеята за рекорда.

"Добре е за Египет да има някой, записан в книгата с рекордите на Гинес, както и за нас да имаме този някой в отбора си. Честно казано, не мисля, че той ни е от голяма полза в тактическата част на играта, но ние му помагаме да бъде в кондиция, за да може да играе."

Бахдер тренира както с отбора на клубната база, така и с личен треньор вкъщи, за да е в оптимална форма... поне доколкото му позволява възрастта.

Гласували: 1, рейтинг: 5.0