Арсенал отнесе Наполи и гледа спокойно към реванша

Арсенал победи Наполи с 2:0 на "Емирейтс Стейдиъм" в първи ¼-финален мач от турнира Лига Европа. Домакините надиграха гостите от Италия и заслужено взеха добър аванс преди реванша.
 Срещата започна с натиск на „артилеристите”, които откриха резултата в 15-ата минута чрез Аарън Рамзи, който бе намерен в наказателното поле и стреля от движение. Само 10 минути по-късно Калиду Кулибали от Наполи си отбеляза нещастен автогол и резултатът набъбна на 2:0. В 39-ата минута Обамеянг можеше да направи резултата класически, но вратарят на „небесносините” спаси. В последната минута на полувремето Лоренцо Инсиние получи топката в наказателното поле и стреля незабавно от движение, но високо над напречната греда.
 Гостите започнаха силно второто полувреме и в 52-ата минута Инсиние вкара топката в мрежата, но голът бе отменен заради засада. Няколко минути по-късно Рамзи стреля опасно, но ударът му в горния десен ъгъл беше брилянтно спасен от Алекс Мерет. В 70-ата минута отново вратарят на гостите се намеси блестящо след удар на Найлс. До края на полувремето и двата отбора можеха да отбележат, но резултатът остана непроменен.
 Реваншът е след седмица, като Наполи ще трябва да върши чудеса на "Стадио Сан Паоло", ако иска да продължи в надпреварата.

Ето и резултати от другите ¼-финални битки:
Славия Прага – Челси  0:1
Виляреал – Валенсия  1:3
Бенфика – Айнтрахт Франкфурт  4:2

Помогнете на мисията ни за достоверност на новините. Споделете тази статия във Facebook и посещавайте otzasada.com всеки ден!

Големите европейски градове без елитни отбори
Коронавирусът смути футболния свят: Ето какви мерки взеха топ първенствата в Европа
Официално: Хетафе няма да пътува за мача с Интер
Хетафе: машината на Хосе Бордалас
Спортинг пропуснаха 6 положения в последните 10 минути и бяха елеминирали с гол в края (видео)