Арсенал с десета поредна победа като домакин, настани се удобно на третото място

Арсенал спечели последния мач от 32-рия кръг на Висшата лига срещу Нюкасъл с 2:0. Възпитаниците на Унай Емери постигнаха десета поредна победа на своя стадион, изравнявайки постижението на Арсен Венгер и неговия състав от сезон 1997/1998.

Победата дойде лесно за “артилеристите” с много солидна и ефективна игра. Гол на Арън Рамзи беше отменен в 13-ата минута заради нарушение в нападение. Арсенал продължиха да са агресивни и това даде резултат в 30-ата минута, след като Александър Лаказет проби и подаде на Рамзи, а той отбеляза. До края на полувремето "топчиите" можеха и да удвоят резултата, но Мат Ричи изби топката от голлинията. Второто полувреме не се различаваше, а Арсенал държеше мача под контрол - контролираше топката и не даваше на Нюкасъл да играе много в предни позиции. Логичното се случи в 82-ата минута, когато Лаказет отбеляза след прекрасна комбинация с Обамеянг, прехвърляйки Добравка за 2:0. До края не се случи нищо по-интересно и така мачът завърши 2:0, а това подпечата третото място на Арсенал и показа, че битката за него ще бъде до самия край на първенството.

В следващия кръг Арсенал има много тежко гостуване срещу Евертън.

Нюкасъл ще се изправи на Сейнт Джеймсис Парк срещу Кристъл Палас.

Гласували: 5, рейтинг: 5.0

Марина Грановская - желязната дама зад трансферната и бизнес империя на Челси (част 2)
Нов скандинавски талант се появи на хоризонта: Йепе Кяер (видео)