Аякс докосва титлата на Холандия след бой над Утрехт

Отборът на Аякс е почти сигурният нов шампион на Холандия. "Божиите синове" водят с 3 точки пред ПСВ Айндховен кръг преди края. Преди минути те победиха Утрехт с 4:1 на Йохан Кройф Арена. Гостите поведоха още в първата минута, но до края на полувремето Аякс вече водеше с 2:1 с попадения на Клаас-Ян Хунтелаар и Дони ван де Беек. След почивката Душан Тадич вкара дежурните си 2 гола и оформи крайното 4:1.
В същото време действащият шампион ПСВ Айндховен загуби гостуването си на АЗ Алкмаар с 0:1. Там точен бе Гуус Тил малко след началото на второто полувреме. Така Аякс са на първа позиция с 83 точки и голова разлика +84, докато ПСВ са с 80 пункта, но доста по-лоша голова разлика. В последния кръг "божиите синове" гостуват на борещия се за оцеляване Де Граафшап, докато "филипсите" посрещат на своя Филипс Стейдиъм тима на Хераклес. Дори точката ще е достатъчна на Аякс да спечелят първата си титла от 5 години насам.

Гласували: 2, рейтинг: 4.5

Канадец пропътува 3000 мили, за да посети отбора, с който играе на Football Manager
Завръща ли се Ковънтри към славните времена?
Революция: Жена дебютира като мениджър на норвежки футболен отбор
Огромен спектакъл и същинска драма с 10 гола и 18 дузпи във финала за купата на Армения (Видео)
Нов скандинавски талант се появи на хоризонта: Йепе Кяер (видео)
Роналдиньо иска да играе за Марадона, след като спечели битката с парагвайските власти